karolina kowalkiewicz walka ufc 301

Karolina Kowalkiewicz wystąpi na UFC 301 – Polka zmierzy się z 22-letnią utalentowaną rywalką

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 stycznia 2024

Wiele wskazuje na to, że poznaliśmy datę powrotu Karoliny Kowalkiewicz do octagonu UFC. Polka stoczy kolejny pojedynek 4 maja na gali UFC 301 w Rio de Janeiro.

Rywalką doświadczonej Karoliny Kowalkiewicz ma być niemal 17 lat młodsza Iasmin Lucindo. Dla Kowalkiewicz będzie to powrót do akcji po serii czterech zwycięstw z rzędu. Oznacza to, że na UFC 301 w Rio de Janeiro reprezentantka Polski powalczy o piątą kolejną wygraną.

Jeśli Karolinie uda się wygrać to można śmiało powiedzieć, że „wyzeruje” fatalną passę pięciu porażek z rzędu. W ostatnim czasie Borys Mańkowski mocno chwalił Kowalkiewicz za podejście, ambicję i nazwał zawodniczkę wzorem do naśladowania dla rodaków.

Kowalkiewicz pokonała kolejno: Felice Herrig, Silvanę Gomez Juarez, Vanessę Demopoulos oraz Dianę Belbitę.

Rywalką Kowalkiewicz na gali w Rio będzie reprezentantka gospodarzy. 22-letnia utalentowana Iasmin Lucindo ma na swoim koncie zaledwie trzy walki w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie. Brazylijka przegrała w debiucie z Yazmin Jauregui, następnie pokonała Brogan Walker po decyzji sędziów i w ostatnim występie poddała Polyanę Vianę duszeniem trójkątnym rękoma w drugiej odsłonie.

Aktualizacja: Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła dziś walkę Kowalkiewicz vs Lucindo.

Kto wygra walkę na UFC 301?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments