Kacper Formela znokautował

Kacper Formela znokautował Pedro Nobre potężnym lewym i obronił pas! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 grudnia 2022

Kacper Formela miał zawalczyć z Matheusem Pereirą, ten jednak doznał urazu który wykluczył go z udziału w gali FEN 43. Ostatecznie w Szczecinie reprezentant Mighty Bulls Gdynia zmierzył się z Pedro Nobre zawodnikiem, który zaliczył mały epizod w UFC.

Kacper Formela (14-4, 6 KO, 5 SUB) to mistrz FEN w kategorii piórkowej – podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Hentea. Pierwszą skuteczną obronę pasa Formela ma już za sobą – w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika.

Pedro Nobre (21-6-2, 12 KO, 5 SUB, 1 NC) to 36-letni Brazylijczyk, który 17 z 21 zwycięstw odniósł przed czasem 12-krotnie nokautując i 5-krotnie poddając swoich rywali. “The Rock” znokautował w swoim ostatnim pojedynku Mateusa Mendoncę w 1. rundzie, wcześniej poddał Tarasa Grytskiva.

W swojej długiej i bogatej w sukcesy karierze Nobre miał epizod w UFC – podczas gali w Sao Paulo jego walkę z Iuri Alcantarą uznano za nieodbytą. Podczas szczecińskiej edycji reprezentant z kraju kawy zadebiutował w FEN.

Kacper Formela nokautuje Pedro Nobre w 1. rundzie! [VIDEO]

Brazylijczyk rozpoczął bój od ciągłych ataków kopnięciami na nogę wykroczną Polaka. Widać Nobre miał plan by skupić uwagę Formeli na niskich kopnięciach by po chwili zaatakować głowę „Polskiego Machidy” wysokim kopnięciem.

Później do głosu doszedł Polak, który zaczął budować przewagę, a finalnie zakończył pojedynek posyłając rywala na deski potężnym lewym, a następnie dobijając bezbronnego oponenta w parterze. Tym samym Kacper obronił pas mistrzowski kategorii piórkowej, a zarazem dołożył 6. zwycięstwo z rzędu do rekordu!

Pierwsze słowa Formeli po udanej obronie mistrzowskiego pasa

„Mam nadzieję, że takie walki będą za każdym razem, po co się rozbijać. Czekam na krwawą walkę, pięcio rundową, najlepiej żeby tu było pełno krwi. Może to powód, że w FEN jestem mistrzem i kończę w pierwszych rundach, a takie krwawe walki będe robił za oceanem, w UFC. Jest plan na mnie, ktoś z góry nade mną czuwa i chce zostawić zdrowie, żebym mógł walczyć w UFC. Prędzej czy później te UFC się pojawi, jak na razie chcę wygrywać kolejne walki. Uważam, że jestem jedyną osobą w Polsce, która może pokonać Salahdine’a Parnasse. Jako piórki, nie mówię o lekkim zawodniku, bo Ziółkowski jest w stanie obronić tytuł, ale jako piórkowy jestem w stanie pokonać Parnasse. Chcę świecić złotymi pasami, chcę świecić złotem. To są trofea mistrzów, chcę pokonywać wszystkich mistrzów.”

Zostaw ocenę
0
0