junior dos santos vs alan belcher o pas mistrzowski

Junior Dos Santos vs. Alan Belcher o pas mistrzowski kategorii ciężkiej w MMA na gołe pięści!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 stycznia 2024

Prowadzona przez Jorge Masvidala organizacja Gamebred Bareknuckle MMA ogłosiła walkę o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Junior Dos Santos i Alan Belcher zmierzą się 2 marca w Orlando.

Pojedynki na gołe pięści zyskują popularność w USA. W ostatnich latach prym wiodła głównie organizacja BKFC, która skupiła się na starciach bokserskich bez rękawic. Alan Belcher zdobył mistrzowski tytuł tej federacji.

Teraz Amerykanin zmierzy się z Juniorem Dos Santosem, byłym mistrzem organizacji UFC w kategorii ciężkiej. Nie będzie to jednak pojedynek bokserski, a walka na gołe pięści toczona na zasadach MMA.

Jorge Masvidal w ubiegłym roku sugerował, że w listopadowej walce o pas może wystąpi Roy Nelson. „Big Country” ostatecznie faktycznie zawalczył z Belcherem jednak stawką tego pojedynku nie był tytuł. Ponad to Nelson przegrał z „Talentem” i wypadł z rozgrywki o mistrzostwo.

„Cigano” pokonał we wrześniu Fabricio Werduma po jednogłośnej decyzji sędziów. 2 marca w KIA Center w Orlando krwawy bój stoczą zatem dwaj doświadczeni fighterzy Junior Dos Santos i Alan Belcher.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments