joseph parker był liczony ale pokonał zhanga i zdobył pas

Joseph Parker był dwukrotnie liczony ale pokonał Zhanga i zdobył tymczasowy pas WBO!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 marca 2024

Zhilei Zhang i Joseph Parker stoczyli pojedynek w co-main evencie gali Knockout Chaos w Rijadzie. Joseph Parker po większościowej decyzji pokonał Zhanga i zdobył pas WBO.

Zhilei Zhang oraz Joseph Parker stanęli dziś do boju o tymczasowy pas mistrzowski organizacji WBO w kategorii ciężkiej. Pełnoprawnym championem tej dywizji jest oczywiście Oleksandr Usyk.

Wielki Chińczyk był sporym faworytem starcia z zawodnikiem z Oceanii. Przed walką Zhang zapowiadał, że ma za sobą bardzo ciężki obóz i zamierza posłać rywala na deski.

Jaki przebieg miała walka Zhang vs Parker? Relacja z co-main eventu gali Knockout Chaos w Rijadzie.

Spokojny początek walki. Dopiero po 70 sekundach walki Zhang zaatakował kombinacją. Parker odpowiada prawym, na co Zhilei atakuje korpus rywala mocnym lewym. Chińczyk zaczyna trafiać prostym w okolice lewego oka Josepha Parkera. Lewy hak Parkera jednak niecelny. Wyrównana runda ze wskazaniem na Zhanga.

Parker rozpoczął aktywniej drugą rundę. Celny, długi prawy Josepha. Zhang stara się zagonić rywala do narożnika. Bardzo dobra akcja Chińczyka. Joseph natychmiast klinczuje. Dwa dobre lewe Parkera. Celne ataki góra-dół w wykonaniu zawodnika z Nowej Zelandii.

Parker zasypał rywala body shotami w trzeciej odsłonie. Zhang odpowiada krótkimi ciosami na głowę rywala. Na ten moment Parker wydaje się być szybszy natomiast zgodnie z przewidywaniami ciosy Chińczyka więcej ważą. Piękny lewy Zhanga i Parker ląduje na deskach! Zhang trafia prawym i ponawia akcję. Parker się zachwiał! Koniec rundy.

Zhang wiedząc, że Parker jest zraniony rozpoczął czwartą rundę od ataków prostymi. Chińczyk trafia także lewym. Joseph w opałach, stara się podkręcić tempo i atakować kombinacjami. Podbródkowy Zhileia. Twarz Parkera zalała się już krwią. Dobra kombinacja Parkera jednak jeden z ciosów zszedł zbyt nisko. Sędzia zwrócił na to uwagę Josephowi. Mamy wymianę! Chwila spokoju i Parker ponownie atakuje kombinacją ciosów na korpus. Znów jednak jedno z uderzeń zeszło zbyt nisko. Koniec rundy.

Tempo w piątej rundzie wyraźnie spadło. Aktywniejszy był jednak Parker, który atakował korpus rywala i próbował zadawać mocniejsze uderzenia. Zdecydowanie spokojniejsza, wolniejsza runda ze strony Zhanga.

Parker wydaje się trafiać celniej w szóstej rundzie. Zhang natomiast ma problem z celownikiem i wciąż ma problemy z podkręceniem tempa. Więcej ciosów zadaje Joseph natomiast Zhilei odgryza się pojedynczymi prostymi. Koniec rundy.

Parker złapał dobry rytm, rozczytuje ataki Chińczyka i ładnie pracuje kombinacjami schodząc do boku. Kiedy jednak tylko Joseph jest bliżej lin Zhang „budzi się” i stara się zaskoczyć oponenta mocnymi uderzeniami. W końcówce rundy ponownie Zhilei odgryzł się ciosami po atakach Parkera na korpus.

Bardzo mocny prawy Parkera i Zhang odpowiada lewym. Wygląda na to, że Chińczyk odczuł mocny cios zawodnika z Auckland. Zhang trafia kombinacją lewy-prawy! Joseph Parker przyklęknął na deskach, mamy drugie liczenie w tej walce! Pod koniec rundy Parker wyprowadził świetną kombinację na korpus.

Dziewiąta runda była spokojniejsza, bez większego szaleństwa. Zawodnicy sporadycznie atakowali się pojedynczymi ciosami. Runda bardzo podobna do piątej odsłony.

Bardzo dobra kombinacja Parkera, który wyprowadził kilka ciosów na głowę rywala, a dwa z nich przebiły się przez gardę Zhanga. Chińczyk odpowiada krótkimi uderzeniami. Kolejna świetna kombinacja Parkera. Joseph zadaje zdecydowanie więcej uderzeń od przeciwnika. Nowozelandczyk dwukrotnie trafia mocnymi prostymi. Mało brakło, a Parker nadziałby się na srogi podbródkowy Chińczyka. Koniec rundy.

Kolejna runda pod dyktando Parkera. Joseph jest zdecydowanie aktywniejszy. Zhangowi starcza sił jedynie na pojedyncze ciosy. Jedenasta odsłona za nami.

Bardzo spokojna pierwsza minuta ostatniej rundy. Kibice buczą domagając się podkręcenia tempa przez zawodników. Mocny prawy Parkera. Kilka krótkich ciosów z obu stron, nic specjalnego się jednak nie wydarzyło. Ostatnia minuta dwunastej rundy. Parker kończy pojedynek serią ciosów. Koniec walki po pełnych dwunastu rundach. Joseph Parker powinien zgarnąć wygraną po decyzji sędziów.

Josep Parker pok. Zhileia Zhanga po większościowej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments