jon jones przeszedł kolejną operację

Jon Jones przeszedł kolejną operację – wciąż daleko do rozpoczęcia rehabilitacji i powrotu do UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 stycznia 2024

Jon Jones przeszedł kolejną operację. Tym razem mistrz kategorii ciężkiej musiał poddać się operacji łokcia. Jak zabieg wpłynie na czas rehabilitacji Jonesa?

Po zerwaniu mięśnia piersiowego i pierwszej operacji, teraz Jon Jones po raz kolejny „poszedł pod nóż„. Na całe szczęście kolejny zabieg nie był efektem komplikacji po pierwszej operacji.

Jon Jones po konsultacji z doktorem El Attrache postanowił poddać się krótkiej operacji łokcia, która polegała głównie na spiłowaniu odłamków kostnych w łokciu mistrza UFC.

Mistrz kategorii ciężkiej podkreślił, że przez wzgląd na uraz klatki piersiowej nie będzie mógł trenować przez 4 kolejne miesiące, więc postanowił wykorzystać ten czas na zaleczenie pozostałych urazów.

Zoperowany łokieć dojdzie do pełnej sprawności przez 10 tygodni, zatem spokojnie zmieści się we wcześniej założonych ramach czasowych.

Powrotu Jonesa na matę należy się zatem spodziewać na przełomie kwietnia i maja, a co za tym idzie nie należy się spodziewać powrotu mistrza do octagonu wcześniej niż w drugiej połowie 2024 roku. Jones raczej stoczy kolejną walkę jesienią, aniżeli w wakacje.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments