joe rogan bellator pfl marnują talent elitarnych zawodników

Joe Rogan sugeruje że fani oglądają tylko gale UFC: 'Bellator i PFL marnują kariery elitarnych zawodników’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 grudnia 2023

Joe Rogan pracuje jako komentator gal organizacji UFC od wielu lat. W jednym z ostatnich podcastów Rogan powiedział, że jego zdaniem UFC jest jedyną organizacją, która odpowiednio promuje zawodników.

Joe Rogan zasiadający na komentatorskim stołku od wielu lat, bardzo często ma okazję do tego by oglądać topowych zawodników na świecie z najlepszego miejsca tuż pod octagonem UFC.

Nie oznacza to jednak, że Rogan skupia się wyłącznie na wydarzeniach organizowanych przez UFC. W przeszłości Joe wielokrotnie wspominał między innymi gale ONE Championship i pojedynki w muay thai oraz kickboxingu odbywające się na wydarzeniach singapurskiej organizacji.

Amerykanin wielokrotnie chwali zawodników walczących dla innych organizacji jednak zdaje sobie również sprawę z tego, że nie są one w stanie odpowiednio wypromować fighterów.

– Nie chcę byście odebrali to jako brak szacunku dla innych organizacji ponieważ jest w nich wielu dobrych zawodników w ich szeregach, jednak często mam wrażenie, że one marnują kariery tych zawodników. Widzę tych elitarnych zawodników, walczących dla Bellatora czy PFL i myślę sobie: 'Hej panowie, nikt tego nie ogląda’. Oczywiście jakieś grono ludzie to ogląda i garstka z tego zostaje waszymi fanami, taka jest rzeczywistość.

Następnie Rogan porównał organizacje MMA do lig futbolu amerykańskiego:

– Jest XFL, jest CFL, i jest też pierdo*one NFL. Jeśli nie jesteś w jeb*nym NFL to czy naprawdę grasz w futbol? Taka jest prawda.

Kończąc wypowiedź Rogan jeszcze raz podkreślił, że ma wielki szacunek dla zawodników walczących w innych organizacjach jednak jego zdaniem tylko UFC potrafi odpowiednio zbudować i wypromować medialnie wizerunek i osobę zawodnika.

– Jeśli jesteś mistrzem UFC, to jesteś pierdol*nym gościem. Jeśli jesteś mistrzem Bellatora to masz mój ogromny szacunek. Kocham Johnny’ego Eblena, gość jest pieprzonym zwierzakiem. Naprawdę chciałbym by przeszedł do UFC.

– Nie ma żadnej innej organizacji, która promowałaby zawodników w taki sposób w jaki robi to UFC. Wszyscy znają twoje nazwisko jak jesteś mistrzem UFC, wszyscy wiedzą kim jesteś! Wydaje mi się, że każdy zawodnik marzy o tym, aby tutaj trafić.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments