jiri prochazka nie wyklucza zejścia do kategorii średniej

Jiri Prochazka nie wyklucza zejścia do kategorii średniej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 kwietnia 2024

Jiri Prochazka na gali UFC 300 rozprawił się z Aleksandarem Rakiciem. Czech zaskoczył kibiców informacją o tym, że rozważa zejście do kategorii średniej.

Jiri Prochazka uchodzi za jednego z zawodników, którzy wciąż kręcą się „blisko” walki o mistrzowski pas UFC w kategorii półciężkiej. Czech zupełnie niespodziewanie zapowiedział jednak, że nie wyklucza przejścia do dywizji niżej.

Oznaczałoby to zbijanie większej ilości kilogramów jednak warto pamiętać o tym, że Prochazka jest zawodnikiem, który w przeciwieństwie do rywali nie przybiera dużo na wadze po ważeniu. Limit walk nie-mistrzowskich w dywizji półciężkiej wynosi 93,4 kg, a Czech często wchodząc do octagonu ważył zaledwie 97 kilogramów.

Kiedy zatem czeski samuraj mógłby zejść do kategorii średniej, w której limit wagowy wynosi 84 kilogramy? Jiri Prochazka stawia sprawę jasno jego głównym celem wciąż pozostaje pas kategorii półciężkiej i to po jego zdobyciu chętnie sprawdziłby się w dywizji niżej.

Sądzę, że mogę spróbować wagi średniej. Mam dobry metabolizm wiem jak moje ciało spisuje się podczas obozu przygotowawczego. Mogę więc dostosować swoją dietę, aby czuć się świetnie i przejść do wagi średniej. Z jakąś lekką dietą mógłbym dać radę w wadze średniej. To właśnie na tym skupiłbym się na pewno po zdobyciu pasa w kategorii półciężkiej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments