Jan Błachowicz zdobędzie ponownie mistrzowski pas UFC? „Mam podwójną motywację”

S
0
Opublikowano: 08 grudnia 2022

Gala UFC 282 odbędzie się w najbliższy weekend, a w walce wieczoru zobaczymy oczywiście Jana Błachowicza! Były mistrz staje przed kolejną szansą na zajęcie miejsca na tronie wagi półciężkiej. Gdzie oglądać UFC 282?

„Cieszyński Książę” pas mistrzowski dywizji do 205 funtów na rzecz Glovera Teixeiry w 2021 roku. Polski fighter nie zabiegał o natychmiastowy rewanż i zdecydował się stoczyć walkę na przetarcie. W niej pokonał Aleksandara Rakicia, a potem z bliska oglądał, jak Jiri Prochazka poddaje Brazylijczyka.

Błachowicz wyzwał oczywiście Czecha na „największy pojedynek w historii europejskiego MMA”. „Denisa” zdecydował się jednak na rewanż z Gloverem, ale na ostatniej prostej doznał urazu, wykluczającego go na dłuższy czas. Zawakował tytuł, a o niego Janek zawalczy z Magomedem Ankalaevem.

Błachowicz przed UFC 282

Polak doskonale pamięta uczucie bycia na szczycie. Zdołał nawet obronić pas, wręczając przy okazji pierwszą porażkę Israelowi Adesanyi. Podczas Media Day przed UFC 282 porównał różnicę w byciu „championem” i „pretendentem” do posiadanego samochodu.

– Postaram się wyjaśnić to jak najprościej… Jeździsz słabym samochodem, a potem zamieniasz go na Porsche albo Mercedesa. Jak stracisz tę wypasioną brykę i jesteś zmuszony wrócić do grata, to chcesz powrócić do lepszego wozu. Tak właśnie się czuję. Byłem już mistrzem, straciłem pas, ale pamiętam, jakie to uczucie – bycie najlepszym na świecie. Teraz pragnę tego 2 razy bardziej, niż za pierwszym razem. Byłem już w tym miejscu, w którym teraz jest Magomed. Obecnie jednak jestem w kompletnie innym położeniu i mam podwójną motywację. Nie mogę się doczekać, by ponownie walczyć o pas.

Gale UFC obejrzysz za darmo Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Zostaw ocenę
0
0