jan błachowicz kiedy wróci do octagonu ufc

Jan Błachowicz wróci do octagonu wcześniej niż zakładano? Były mistrz UFC podał termin

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 kwietnia 2024

Kiedy Jan Błachowicz wróci do octagonu UFC? To pytanie zadaje wielu fanów byłego mistrza UFC. Błachowicz skomentował temat w programie Koloseum.

Jan Błachowicz to były mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Polak nie miał ostatnio dobrej serii. najpierw w grudniu 2022 roku zremisował z Magomedem Ankalaevem, a następnie w lipcu 2023 roku przegrał po niejednogłośnej decyzji z Alexem Pereirą.

Pech chciał, że poza werdyktami sędziowskimi, które nie poszły w stronę Janka pojawiły się dodatkowo problemy zdrowotne. Podczas przygotowań do styczniowej gali UFC 297 okazało się, że Błachowicz ma kontuzjowane oba barki i będzie musiał przejść operacje.

Pierwotny plan zakładał, że oba barki zostaną zoperowane jednego dnia, to jednak spełzło na panewce po tym jak lekarze uznali, że zniszczenia w barku Polaka są zbyt duże przez co operacja zdecydowanie przeciągnęła się w czasie.

Miesiąc temu, w marcu Błachowicz przeszedł drugą operację. Były mistrz UFC był gościem w programie Koloseum emitowanym na antenie Polsatu Sport. Janek wypowiedział się na temat stanu zdrowia.

Cztery tygodnie po operacji prawego barku. Jak na ten moment, to jest całkiem przyzwoicie, ale jeszcze jest długa droga. Ostatecznie wszystko się wyjaśni, jak przyjdę na trening, jak zrobię sparing jakiś mocniejszy i zobaczę, jak barki będą się zachowywać.

Kiedy zatem należy się spodziewać powrotu Jana Błachowicza co octagonu organizacji UFC? Oczywiście wiele będzie zależało od tego jak organizm Janka zareaguje na treningi jednak były mistrz stawia sprawę jasno.

Jak wszystko dobrze pójdzie, to pod koniec roku chciałbym wystartować.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments