Błachowicz sparingi mistrzowie glory

Jan Błachowicz ściągnie dwóch byłych mistrzów GLORY na sparingi przed walką z Alexem Pereirą na UFC 291!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 maja 2023

Wiele wskazuje na to, że Jan Błachowicz znacznie rozbuduje skład swoich sparingpartnerów przed galą UFC 291. Janek wie, że przygotowując się do starcia z Alexem Pereirą potrzebne będą sparingi z topowymi kickbokserami i wraz z trenerem Michałem Mankiewiczem mają na oku dwóch świetnych fighterów, którzy mogą w niedalekiej przyszłości zameldować się na macie WCA.

Jan Błachowicz oraz jego nowy trener Michał Mankiewicz byli gośćmi w programie Koloseum. Błachowicz i Mankiewicz znają się od dziecka, w pewnym momencie ich drogi się rozeszły w związku z wyjazdem Janka do Warszawy natomiast „Meta”, który także ma na koncie starty w federacji KSW w pewnym momencie podjął decyzję o zakończeniu zawodowych startów i skupieniu się na pracy trenerskiej.

W trakcie programu potwierdziły się informacje o tym, że Jan Błachowicz i Michał Mankiewicz planują wzmocnienie grupy sparingpartnerów z którymi będzie się przygotowywał Janek. Kilka dni temu Jan potwierdził, że w pierwszej fazie pomagają mu Kamil Ruta i Patryk Grabowski. Drugi z wymienionych znajdzie się w teamie, który poleci z Błachowiczem do Salt Lake City.

Następnie Michał Mankiewicz ujawnił, że na „rundki” sparingowe z Jankiem do klatki wchodzi także Izu Ugonoh natomiast nowy trener byłego mistrza UFC przyznał, że mocno liczy na to iż wszystko zepnie się tak by Arkadiusz Wrzosek mógł dołączyć do grona sparingpartnerów po gali XTB KSW Colosseum 2.

Reprezentant Uniq Fight Club nie jest jedynym, którego chcą dołączyć do teamu WCA Błachowicz i Mankiewicz. Drugim zawodnikiem jest Sergej Maslobojev, który ma na swoim koncie nie tylko tytuł mistrzowski GLORY, lecz także 17 walk zawodowych w MMA.

Janek wypowiedział się na ten temat:

„Myślę, żeby ściągnąć Sergeja Maslobojeva. Pomagał mi już w przeszłości w przygotowaniach do walki z Rakiciem. Wiem że ma teraz lekki uraz, ale jak tylko się zaleczy to przyjedzie.”

Aktualną kartę walk gali UFC 291 znajdziecie tutaj. UFC 291: Poirier vs. Gaethje 2.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments