jakub kaszuba jestem polakiem chwała ojczyźnie

Jakub Kaszuba po wygraniu pasa PFL: „Jestem Polakiem, idę do przodu! Chwała ojczyźnie!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 grudnia 2023

Jakub Kaszuba wygrał pas mistrzowski na finałowej gali europejskich play-offów PFL. Po zwycięstwie „The Auditor” nie krył dumy ze swego pochodzenia.

Jakub Kaszuba pochodzi z Olsztyna, jednak kiedy zawodnik był jeszcze dzieckiem jego rodzina wyemigrowała do USA i osiadła w Jacksonville. Kaszuba uczęszczał do Uniwersytetu Północnej Florydy w Jacksonville.

Jakub nigdy nie krył dumy ze swego pochodzenia i zawsze z dumą prezentuje flagę naszego kraju. Po każdym zwycięstwie niesiony emocjami wyrzuca z siebie także kilka słów po polsku.

Zawodnik Gracie Barra South Jacksonville jest podopiecznym Gene Bautisty i Roberto Cuartero. Jakub trenuje także pod okiem ojca Piotra Kaszuby.

Podczas rozmowy z Seanem O’Connellem po zdobyciu mistrzostwa Europy, Jakub Kaszuba powiedział:

Nic nie pamiętałem. Właśnie mi przypomniałeś, że byłem kur*a naruszony… Przepraszam, ale jestem Polakiem, idę do przodu! Widziałem, że on się męczy i daje z siebie wszystko. Byłem cierpliwy, słuchałem swojego trenera. Ja się nie zatrzymuję! Chwała ojczyźnie! Idziemy dalej! Nie zatrzymujemy się!

Polak z miejsca stał się jednym z faworytów do „obsadzenia” pozycji w globalnym sezonie PFL w 2024 roku. To oznaczałoby, że Kaszuba toczyłby pojedynki w fazie zasadniczej, a następnie jeśli wyniki byłyby dobre zakwalifikowałby się do fazy play-off, gdzie w finale poza mistrzostwem można także wywalczyć czek wysokości miliona dolarów.

Zostaw ocenę
8
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments