Adesanya aresztowany

Israel Adesanya aresztowany na lotnisku JFK w Nowym Jorku! Manager komentuje sytuację.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 listopada 2022

Israel Adesanya został aresztowany na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Pochodzący z Nigerii zawodnik szykował się do powrotu do rodzinnego Auckland w Nowej Zelandii jednak niespodziewanie został zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym jak w jego bagażu wykryto niedozwolony przedmiot!

Były mistrz kategorii półśredniej organizacji UFC został wstrzymany na bramkach lotniska i aresztowany przez departament policji wydzielony do pracy w porcie lotniczym. Do zatrzymania „Stylebendera” doszło o 13:57 lokalnego czasu. Powodem aresztowania Adesanyi był niedozwolony przedmiot wykryty w trakcie rutynowej kontroli bagażu.

W torbie Israela wykryto kastet!

Posiadanie tego przedmiotu w stanie Nowy Jork wchodzi w skład listy wykroczeń klasy A, za które grozi kara pozbawienia wolności na rok czasu oraz wysoka grzywna finansowa. W przeszłości kastety były bowiem wykorzystywane w trakcie pobić przez przedstawicieli gangów, którzy wymuszali haracze na lokalnych restauratorach.

Tim Simpson, manager Israela Adesanyi szybko skomentował sytuację:

„Israel otrzymał zapakowany prezent od fana. Izzy przyjął podarunek i włożył go do swojej torby podróżnej. Niestety z tego powodu został zatrzymany na lotnisku jednak szybko oddał kastet, współpracował z przedstawicielami władz, wyjaśnił w jaki sposób wszedł w posiadanie przedmiotu i został szybko zwolniony. Aktualnie jest już w samolocie, którym wraca do domu.”

Ostatnie dni nie są zatem udane dla Adesanyi, najpierw stracił on pas mistrzowski na rzecz Alexa Pereiry, a następnie przypadkowo wpakował się w niemałe kłopoty. Na całe szczęście sprawę udało się szybko wyjaśnić. Warto nadmienić, że posiadanie kryminalnego rekordu mogłoby w przyszłości utrudnić Israelowi przyloty do USA, a nawet doprowadzić do zakazu wstępu na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Zostaw ocenę
0
0