islam makhachev vs dustin poirier ufc 302 newark

Islam Makhachev vs Dustin Poirier walką wieczoru UFC 302 w Newark

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 kwietnia 2024

Islam Makhachev i Dustin Poirier spotkają się w walce wieczoru gali UFC 302. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w Newark w New Jersey.

Dana White dyrektor najlepszej ligi MMA na świecie potwierdził zestawienie, o którym mówiło się sporo w ostatnich tygodniach. Islam Makhachev i Dustin Poirier staną do boju w main evencie gali UFC 302. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Gala UFC 302 odbędzie się 1 czerwca w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey. Pojedynek Makhachev vs Poirier został oczywiście zakontraktowany na pięć rund. Dla Dagestańczyka będzie to jedna z ostatnich obron mistrzowskiego tytułu przed przejściem do kategorii wyżej.

Amerykanin zapewne zrobi wszystko by odebrać pas mistrzowi. Dla Dustina Poiriera może to być bowiem ostatnia szansa na zdobycie tytułu. Zawodnik American Top Team wspominał już nawet o przejściu na emeryturę.

Islam Makhachev (25-1) ma na koncie kapitalną serię trzynastu zwycięstw z rzędu. Dagestańczyk ostatnią porażkę zanotował w październiku 2015 roku. Islam ostatnio odgryzał się rywalom po tym jak ci wytykali mu nieaktywność. Makhachev stwierdził, że podczas gdy inni stoczyli po 4-5 walk on w zbliżonym okresie czasu zanotował siedem pojedynków w octagonie.

Dustin Poirier (30-8) walczył w ostatnich latach ze zmiennym szczęściem. Mimo to Amerykanin wciąż pozostaje topowym zawodnikiem kategorii lekkiej. Diament w poprzednich latach przegrywał wyłącznie walki o mistrzowskie pasy. Czy pochodzący z Luizjany fighter zdoła odwrócić kartę i sięgnie wreszcie po upragniony pas?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments