Islam Makhachev namawiany do zakończenia kariery! „Khabib posłuchał się matki, kiedy ty posłuchasz swojej?

S
0
Opublikowano: 21 lutego 2023

Mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev, podobnie jak jego mentor Khabib Nurmagomedov, blisko żyje z rodzicami. Okazuje się, że matka obecnego championa namawia go do zakończenia sportowej kariery!

Dagestańczyk w październiku ubiegłego roku spełnił swój cel i marzenie, sięgając po koronę dywizji lekkiej największej organizacji MMA na świecie. Islam Makhachev poddał Charlesa Oliveirę na UFC 280 i od razu zaznaczył, że interesuje go szczyt rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Ten okupowany był przez Alexandra Volkanovskiego.

Wszystko zgrało się idealnie, gdyż Australijczyk postanowił spróbować osiągnąć status podwójnego mistrza. Do walki „The Greata” z Makhachevem doszło na UFC 284 i po 25. minutach ciężkiego boju ostatecznie to ręka Islama powędrowała w górę. Tym samym Dagestańczykowi brakuje już tylko 2. obron, by zrównać się z rekordzistami w tym aspekcie – Bensonem Hendersonem, BJ Pennem oraz Khabibem Nurmagomedovem.

W rozmowie z UFC Russia, Makhachev opowiedział o podejściu rodziców do jego pracy. Ojciec i matka obecnego mistrza wagi lekkiej UFC mają kompletne inne zdanie na temat sportów walki. Rodzicielka Islama, gdy ten sięgnął po tytuł, namawiała go nawet do… zakończenia sportowej kariery!

„Moja mama nie ogląda walki. Nie, że moich – w ogóle nie ogląda sportów walki. Nie lubi patrzeć, jak ludzie się okładają. Jak wróciłem do domu z pasem i było sporo ludzi dookoła, to mi powiedział: Jesteś już mistrzem, skończ już. Khabib posłuchał się matki, kiedy ty posłuchasz swojej?”

„Odpowiedziałem, że Khabib obronił swój tytuł i też muszę to zrobić… To dla niej trudny temat. Mój ojciec z kolei jest inny. Ogląda każdą walkę.”

Patrząc na obecną sytuację w rankingu dywizji do 155. funtów ciężko stwierdzić, kto i kiedy będzie kolejnym przeciwnikiem Makhacheva. W przyszłym miesiącu Justin Gaethje podejmie Rafaela Fizieva, a o awans w rankingu powalczy też Mateusz Gamrot. Najbliżej title shota wydają się jednak być Charles Oliveira oraz Beneil Dariush, którzy powinni stoczyć pojedynek w niedalekiej przyszłości. Nie można też wykluczać, że oczekując na wyniki Islam stoczy rewanżową walkę z Alexandrem Volkanovskim.

Zostaw ocenę
0
0