Abdulkadirov vs Zezao Trator

Interesujące zestawienie w rozpisce Babilon MMA 34. Czeczeński Pitbull kontra weteran ACA i Bellatora!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 stycznia 2023

Organizacja Babilon MMA zestawiła bardzo interesujący pojedynek na galę, która odbędzie się 27 stycznia w Żyrardowie. W głównej karcie do startów w MMA powróci „Czeczeński Pitbull” z… Rzeszowa, bo tam właśnie mieszka i trenuje Said-Magomed Abdulkadirov. Rywalem zawodnika reprezentującego Polskę będzie doświadczony brazylijski weteran, który toczył boje zarówno w ACA jak i w Bellatorze.

Said-Magomed Abdulkadirov (7-1) wznowi starty w MMA po bardzo długiej przerwie. Po raz ostatni zawodnik wszedł do klatki w listopadzie 2019 roku kiedy to znokautował Piotra Mroza w pierwszej rundzie. Od tamtej pory „Pitbull” zaliczył jeszcze pojedynek w Wotore gdzie uległ Mariuszowi Radziszewskiemu po trwającej ponad 11 minut walce.

Największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze Saida jest bez wątpienia walka z Kamilem Oniszczukiem, którą przegrał po decyzji sędziów. Od tamtej pory minęło jednak prawie cztery i pół roku i Abdulkadirov bez wątpienia znacznie się w tym czasie rozwinął.

40-letni Jose de Ribamar Machado Gomes ma na koncie niemal 60 zawodowych pojedynków w MMA i legitymuje się rekordem 41-16-1! „Zezao Trator” przez wiele lat walczył głównie na regionalnych galach w Brazylii, później na moment trafił do Bellatora, tylko po to aby szybko wrócić do startów w kraju kawy.

Co ciekawe Gomes ma już na koncie walkę w Polsce. Pod koniec stycznia 2015 roku zmierzył się z Beslanem Isaevem w walce wieczoru gali ACB 13 w Płocku. W ostatnich latach kariera Gomesa zwolniła tempa i wchodził on do klatki zdecydowanie rzadziej niż wcześniej.

Aktualna karta walk gali Babilon MMA 34.

66 kg: Piotr Kacprzak (8-3) vs Krzysztof Mendlewski (5-2)
77 kg: Said „Pitbull” Abdulkadirov (7-1) vs Jose „Zezao Trator” Gomes (41-16-1)
66 kg: Hubert Lotta (3-3) vs Rafał Marczuk (2-0)
77 kg: Bartłomiej „Bioły” Nowak (0-1) vs Arkadiusz Kolus (debiut)
66 kg: Patryk Ożóg (1-0) vs Adam Łazowski (2-7)
66 kg: Marcin Frycz (0-1) vs Łukasz Grądzki (1-1)

Zostaw ocenę
0
0