ilia topuria wskazał przewagę nad volkanovskim ufc

Ilia Topuria wskazał w czym jest lepszy od Alexa Volkanovskiego

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 listopada 2023

Ilia Topuria i Alexander Volkanovski zmierzą się na gali UFC 298 w lutym 2024 roku. Gruzin wskazał braki Alexa Volkanovskiego i zaznaczył w czym jest lepszy od rywala.

Ilia Topuria i Alexander Volkanovski zmierzą się w octagonie organizacji UFC na gali UFC 298 w lutym 2024 roku. Wstępnie walkę o pas kategorii piórkowej planowano na styczeń jednak w związku z przegraną Volkanovskiego przez nokaut na UFC 294 pojedynek został odłożony w czasie o miesiąc.

Legitymujący się serią czternastu zwycięstw z rzędu Gruzin wskazał w czym jest lepszy od mistrza kategorii piórkowej. Zawodnik mieszkający w Hiszpanii uważa, że minusem „The Greata” są jego umiejętności parterowe. To właśnie w tej płaszczyźnie Topuria będzie chciał zyskać przewagę i zrobić różnicę.

– Myślę, że w parterze mam przewagę, bo on jest dobrym stójkowiczem, ale nie jest naturalnym zapaśnikiem, nie jest zbyt dobry w parterze. Tam zrobię różnicę. To co wydarzyło się w jego ostatniej walce nic nie zmienia. Wiem, że rezultat naszego pojedynku będzie taki sam, mój trening będzie taki sam, koncentracja również Będę przygotowywał się na starcie z najlepszym zawodnikiem na świecie i jestem pewny, że to ja wygram.

Ilia Topuria ma w rekordzie, aż dwanaście zwycięstw przed czasem. „El Matador” to niezwykle efektownie walczący zawodnik, który potrafi zarówno poddać jak i znokautować rywala. W ostatnim występie Ilia wygrał pokonał Josha Emmetta po jednogłośnej decyzji sędziów jednak w trakcie starcia był bliski zakończenia pojedynku przed czasem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments