ile pfl zapłaciło za bellatora znamy kwotę wykupu

Ile PFL zapłaciło za organizację Bellator? Znamy przybliżoną kwotę!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 listopada 2023

Robert Joyner powołał się na Sportico i przytoczył potencjalną kwotę, którą PFL musiało zapłacić, aby pozyskać prawa do organizacji Bellator oraz jej zawodników. O jakiej sumie mowa?

Wedle raportu portalu Sportico pierwotnie przekazywana przez media cena 500 milionów dolarów była znacznie zawyżona. Prawdopodobnie taka cena pojawiała się w mediach, aby zachęcić potencjalnych inwestorów do negocjacji i składania ofert wysokości 300, może 400 milionów dolarów.

Robert Joyner powołał się najpierw na informacje przekazane przez Sportico. Dziennikarze tego portalu dotarli do źródeł sugerujących, że kwota zakupu była mniejsza niż 100 milionów dolarów. Jasno zatem widać, że jest ona pięciokrotnie mniejsza od sumy wstępnie przekazywanej przez branżowe media kilka miesięcy wstecz.

Następnie Joyner sprostował własny post powołując się tym razem na słowa Donna Davisa, założyciela i dyrektora Professional Fighters League, który w rozmowie z Arielem Helwanim powiedział, że była to transakcja bezgotówkowa. Bellator przeszedł pod skrzydła PFL natomiast w zamian firma Paramout, czyli dotychczasowy właściciel Bellatora otrzymał mniejszościowe udziały w spółce PFL.

Joyner założył, że Paramount aktualnie posiada 10-15% akcji PFL. Ciężko jest nam jednak uwierzyć w to, że ta stosunkowo młoda firma miałaby być warta miliard dolarów. Ostatecznie zatem mimo, iż transakcja przebiegła bezgotówkowo to finalna 'wartość’ Bellatora znacznie odbiegała od tego co zakładano.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments