henry cejudo radzi prochazce

Henry Cejudo radzi Prochazce co powinien poprawić przed walką z Alexem Pereirą

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 października 2023

Henry Cejudo przeanalizował styl walki Jiriego Prochazki. Były mistrz organizacji UFC zamieścił nagranie, w którym zasugerował nad czym powinien skupić się Czech, aby zwiększyć swe szanse na sukces w pojedynku z Alexem Pereirą.

Jiri Prochazka i Alex Pereira zmierzą się 11 listopada na UFC 295 w walce o wakujący mistrzowski pas kategorii półciężkiej. Analizy tego zestawienia podjął się Henry Cejudo, który skupił się na stylu walki Czecha.

Były mistrz organizacji UFC zasugerował Jiriemu nad czym powinien popracować i co poprawić, aby zwiększyć swe szanse w boju z „Poatanem„. Oto co powiedział Henry.

„Twoja technika, jakkolwiek dobry w tym jesteś, widzę jedną płaszczyznę na której powinieneś się skupić, musisz popracować i stać się lepszy w dwóch aspektach. Twoja obrona, jak chodzi o gardę. Nie chcę widzieć cię zbierającego ciosy, coś takiego może kosztować cię wiele w pojedynku z zawodnikiem pokroju Alexa Pereiry. Druga rzecz to obrona przed obaleniami. Naprawdę trzeba popracować nad defensywą, Gdybym to ja decydował na czym Jiri ma się skupić to byłaby to obrona. Zarówno jak chodzi o technikę w stójce jak i obrona przed obaleniami.”

O tym czy Czech faktycznie pracował nad poprawą defensywy dowiemy się zapewne dopiero w trakcie pojedynku z Alexem Pereirą. Prochazka był w zasadzie trafiany przez każdego z dotychczasowych rywali, a przyjęcie ciosu od Poatana może się dla niego skończyć ciężkim nokautem.

Wiemy, że Prochazka część przygotowań spędził w Bangtao w Phuket, więc zapewne sporo pracował nad stójką w królestwie muay thai. Zobaczymy zatem jak to się przełoży na pojedynek z niebezpiecznym brazylijskim strikerem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments