Teixeira zakończył karierę

Glover Teixeira zakończył karierę. Zawodnicy UFC reagują na decyzję Brazylijczyka!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2023

Glover Teixeira stanął przed ponowną szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej. Brazylijczyk pokazał w walce wieczoru wiele serca jednak gameplan opracowany przez jego team zawiódł już na początku pojedynku. Mimo to Teixeira wytrwał do decyzji sędziów i choć przegrał to może być zadowolony, że udało mu się przetrwać wiele mocnych ciosów Hilla.

Glover Teixeira rozpoczął zawodową karierę na gali WEC 3 w czerwcu 2002 roku. Najbardziej zaskakujące jest to, że w trakcie kariery Brazylijczyk stoczył jeszcze kilka pojedynków w WEC jednak kiedy organizacja UFC podjęła decyzję o wykupieniu WEC to akurat Teixeira nie miał aktualnego kontraktu z mniejszą z federacji.

Tym samym Glover walczył na galach Bitetti Combat i Shooto Brazil licząc na to, że uda się wypracować angaż w najlepszej lidze MMA na świecie. Udało się to dopiero po osiągnięciu serii piętnastu kolejnych zwycięstw i pokonaniu Ricco Rodrigueza.

Później Glover dołożył pięć kolejnych wygranych i stanął przed szansą stoczenia pojedynku z Jonem Jonesem. Niestety Brazylijczyk w pięciorundowej batalii nie zdołał pokonać utalentowanego Amerykanina i musiał przez długi czas odbudowywać się i wyczekiwać szansy na kolejne wielkie walki.

Ta najważniejsza w karierze bez wątpienia przyszła 30 października 2021 roku kiedy to Teixeira na UFC 267 pokonał Jana Błachowicza i wreszcie zdobył upragniony pas kategorii półciężkiej. Trofeum te szybko utracił na rzecz Jiriego Prochazki, choć warto podkreślić że Brazylijczyk wygrywał walkę na punkty i do odniesienia wygranej zabrakło mu zaledwie 28 sekund.

Teraz po brutalnej porażce z Jamahalem Hillem Glover ogłosił przejście na emeryturę. Na decyzję weterana zareagowali inni zawodnicy zamieszczając na twitterze piękne wpisy.

Anthony Pettis: „Niesamowita kariera Glover, jesteś prawdziwą legendą.”

Derek Brunson: „Glover miał wybitną karierę i nie musi niczego nikomu udowadniać. Jesteś wielką insiracją, dziękuję legendo!”

Renato Moicano: „Jesteś legendą Glover wypoczywaj na emeryturze, w pełni na to zasłużyłeś. Mistrzowie nigdy nie umierają!”

Michael Bisping: „Dziękuję Ci Glover, jesteś ucieleśnieniem legendy.”

Belal Muhammad: „Glover to jest gość.”

Andre Fili: „Dziękuję ci za wszystko Glover!”

Henry Cejudo: „Glover Teixeira jest pierdoloną inspiracją!”

Zostaw ocenę
0
0