glover teixeira kontuzje

Glover Teixeira ujawnił co może zachęcić go do powrotu z emerytury

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 marca 2023

Glover Teixeira, były mistrz kategorii półciężkiej przeszedł na emeryturę w styczniu po porażce z Jamahalem Hillem na gali UFC 283 w Rio de Janeiro. Okazuje się jednak, że choć Brazylijczyk dobrze czuje się zed swoją decyzją są szanse na to, że powróci jeszcze do zawodowego sportu.

W rozmowie z portalem AG Fight Teixeira ujawnił co mogłoby zachęcić go do przerwania sportowej emerytury i do wznowienia ciężkich treningów. Teixeira jako były mistrz stawia sprawę jasno.

„Pieniądze potrafią przemówić do człowieka. Za odpowiednią sumę powrócę z emerytury. Czy Larry Holmes nie powrócił z emerytury po trzech latach przerwy na walkę z Mikem Tysonem? Zaoferowano mu pieniądze jakich nie otrzymał nigdy wcześniej. Jak mam być szczery to jestem szczęśliwy w tym miejscu, w którym się aktualnie znajduję jednak jeśli miałaby się pojawić walka, która by się dobrze sprzedała, a także na której zarobiłbym wielkie pieniądze to skusiłbym się na jej zaakceptowanie, zrobiłbym to dla mojej rodziny.”

Na ten moment nie zapowiada się zatem, aby Glover Teixeira miał wkrótce powrócić do octagonu UFC jednak niewykluczone, że w przyszłości będzie nam dane zobaczyć Brazylijczyka po raz kolejny w najlepszej lidze MMA na świecie. Plaga kontuzji lub potrzeba „uratowania” gali w Brazylii z pewnością byłaby jedną z sytuacji, w których Dana White i spółka mocno sypnęliby zielonymi.

Zostaw ocenę
0
0