UFC

Gilbert Burns: „Jeśli Colby przede mną ucieka, to dajcie mi Belala, albo Masvidala!”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gilbert Burns na backstage’u po gali UFC 283 udzielił wywiadu McKenzie Pavacich, reporterce pracującej dla organizacji UFC. Durinho powiedział, że możliwość występu przed własną publicznością to coś wspaniałego i że bardzo cieszy się z wygranej w Rio. Burns rzucił także kilka nazwisk z którymi chętnie stoczy pojedynek.

Gilbert Burns poddał Neila Magny’ego w pierwszej rundzie. Nie może zatem dziwić fakt, że popularny „Durinho” tryskał humorem po gali. W rozmowie z McKenzie Pavacich Brazylijczyk opowiedział o tym jak ważna była dla niego możliwość walki przed własną publicznością:

„Tak, na trybunach pojawiło się wielu moich przyjaciół, moi rodzice, moja żona. To coś niesamowitego wiesz nawet inni wielcy fighterzy jak Glover nie mają okazji do tego by zawalczyć w swoim mieście, a ja jestem tutaj, no i wygrałem. Towarzyszyło temu wiele emocji, gdy przed wyjazdem na walkę żegnałem się z żoną to mocno mnie uścisnęła i powiedziała: 'Obiecaj mi, że wygrasz przez szybkie poddanie, nie daj się uderzyć!’. (śmiech) Obiecałem i udało mi się wygrać przez duszenie w pierwszej rundzie!”

W dalszej części rozmowy Burns opowiedział o swoich planach na powrót do octagonu. Brazylijczyk rzucił kilka nazwisk:

„Słyszałem, że UFC planuje organizację The Ultimate Fighter i szukają trenerów. W naszej dywizji mamy Leona i Kamaru, oni robią trylogię, więc zostajemy ja i Colby Covington. Także zróbmy to i sezon będzie wyśmienity. Ja nigdy nie wybieram rywali, dlatego dajcie mi choć raz podjąć decyzję i wyznaczyć oponenta. Chcę się bić z Colbym, bo ci wszyscy goście przede mną uciekają. Jeśli on tego nie weźmie, jeśli UFC się na to nie zgodzi to dajcie mi Belala, dajcie mi Masvidala. Obojętnie który z nich, biorę to i chcę być aktywny w 2023 roku, chcę walczyć często i zbudować swoje nazwisko i pozycję. Raz jeszcze jeśli Colby przede mną ucieka to dajcie mi Belala Muhammada, albo dajcie mi Jorge Masvidala, chcę wygrywać i zostać kolejnym pretendentem do walki o pas.”

Komentowanie niedostępne