Gamrot typuje walkę Volkanovski vs Makhachev: „6 kg to jest przepaść. W stójce widzę wyrównane szanse, ale jeśli…”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 27 stycznia 2023

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od gali UFC 284, podczas której mistrz Islam Makhachev przystąpi do pierwszej obrony tytułu wagi lekkiej.

Rosjanin zmierzy się z jednym z najlepszych zawodników w historii kategorii piórkowej Alexandrem Volkanovskim, który zamierza zostać podwójnym mistrzem. Do starcia dojdzie już 12 lutego, a Australijczyk zawalczy przed własną publicznością na gali w Perth.

Gamrot typuje walkę o pas wagi lekkiej

Volkanovski nie będzie miał łatwego zadania, gdyż zmienia kategorię wagową. W przeszłości toczył starcia w dywizji lekkiej, a nawet półśredniej, jednak od debiutu w UFC, poza jednym pojedynkiem w umownym limicie, walczył wyłącznie w kategorii piórkowej.

Makhachev będzie miał sporą przewagę warunków fizycznych. Według Mateusza Gamrota to właśnie one zrobią największą różnicę. Były mistrz KSW przyznaje, że w stójce starcie może być wyrównane, ale gdy walka zejdzie do parteru, to Islam będzie górował nad lżejszym rywalem.

W rozmowie z kanale InTheCagePL Gamrot tak wytypował pojedynek o mistrzowski pas wagi lekkiej, do którego dojdzie na UFC 284:

Volkanovski zapowiadał, że będzie ważył 77/76 na walce, Islam będzie ważył z 82/83, to już mamy dysproporcję 6 kg. Zawodnicy z maty albo profesjonalni wiedzą, że jeżeli dwóch zawodników jest na wyrównanym poziomie, to dysproporcja wagi gra tutaj rolę w starciu i wyniku walki. 6 kg to jest przepaść. To może decydować.

W stójce widzę szansę Volkanovskiego, ale jeśli Islam go przewróci, to będzie go kontrolował. W stójce widzę wyrównane szanse – na koniec zapytany o zwycięzcę tego zestawienia, wskazał Makhacheva.

Źródło: YouTube

Zostaw ocenę
0
0