Francis Ngannou dwukrotnie zawalczy z Wilderem?! „Zróbmy tak, ty wejdziesz do mojego świata, a ja…”

S
0
Opublikowano: 09 lutego 2023

Francis Ngannou pożegnał się już z UFC i sugeruje, że kolejną walkę stoczy w kwadratowym pierścieniu. Z kim zmierzy się „The Predator”? Kameruńczyk celuje oczywiście w największe i najgłośniejsze nazwiska światowego boksu, a jeden z zawodników zaproponował mu nawet 2 pojedynki!

Były już mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou ostatnią walkę stoczył w styczniu 2022 roku. Mierzył się w niej z niepokonanym wówczas Cirylem Gane, który nie miał najmniejszych szans i został kompletnie zdominowany przez Kameruńczyka. Po 25. minutach spotkanie zakończyło się jednogłośną decyzją sędziowską na korzyść „The Predatora”.

36-letni fighter nie przegrał tym samym żadnego z 6. ostatnich pojedynków. Nie porozumiał się on jednak federacją w sprawie nowej umowy i odszedł pozostawiając bez właściciela pas mistrzowski, o który w marcu zmierzą się Gane oraz Jon Jones. Ngannou z kolei ma zamiar pojawić się w ringu, a jako potencjalnego oponenta sam wymieniał Tysona Fury;ego, czy Anthony’ego Joshuę.

Obaj mają już jednak zaplanowane walki. Swoją osobę zaoferował za to Deontay Wilder, który powiedział w „Trill Boxing Talk”, że jest gotów wejść z Francisem zarówno do ringu, jak i do oktagonu!

„Podoba mi się pomysł tej walki, bardzo chciałbym do niej doprowadzić w Afryce. Wiem, że Ngannou robi swoje i jestem dumny, że podąża za swoim sercem, że robi to, co czuje. Zróbmy to, stary! Dwóch dużych, czarnoskórych super bohaterów. Mam nawet taki pomysł, żeby zrobić z tego dwie walki.”

„Wszyscy zawsze pchają się do boksu, a zróbmy tak: ty wjedziesz do mojego świata, ja pójdę do twojego. Jestem prawdziwym wojownikiem. Mówię serio, chcę zrobić coś innego, skoro wszyscy już mieszają ze sobą sporty walki.”

Zostaw ocenę
0
0