zahabi wskazał przewagę topurii nad volkanovskim

Firas Zahabi wskazał jedyną przewagę Topurii nad Volkanovskim

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lutego 2024

Firas Zahabi legendarny trener, który doprowadził do największych sukcesów Georgesa St. Pierre’a wypowiedział się na temat walki Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria.

Firas Zahabi jest znany głównie z doskonałej współpracy z Georgesem St. Pierrem. Zahabi i jego Tristar Gym doprowadzili Kanadyjczyka do wielu sukcesów, w tym tych najważniejszych jakimi bez wątpienia było zdobycie pasów mistrzowskich UFC w kategoriach półśredniej i średniej.

To właśnie Zahabi stał za przygotowaniami oraz gameplanem na walki popularnego „GSP”. Teraz trener odniósł się do zbliżającej się walki wieczoru gali UFC 298. W main evencie wydarzenia w Anaheim w octagonie zmierzą się Alexander Volkanovski i Ilia Topuria.

– Najpierw myślałem, że Volk wraca trochę zbyt szybko, że może powinien dłużej odpocząć po nokaucie. Nawet mimo to jestem za nim, myślę że jest faworytem. Jedynie staram się tutaj zbudować jakąś narrację, która dawałaby większe szanse Topurii. Czasem zawodnicy są dumni, pewni siebie, chcą szybko się odbudować po porażce. Jeśli Volkanovski zapomni się i zapędzi w atakach to mocny uderzacz jakim jest Topuria może to wykorzystać. Moim zdaniem jednak do tego nie dojdzie.

Firas Zahabi przeanalizował mocne strony i przewagi Volkanovskiego i wskazał jedyną zaletę Topurii, która może pozwolić Gruzinowi na myślenie o wygranej.

– Myślę, że Volk może go zasypać ciosami, może go też zajechać kondycyjnie. Alexander powinien być lepszy zapaśniczo, a do tego ma naprawdę srogie ground and pound. Topuria zrobił świetną robotę w pojedynku z Joshem Emmettem, jednak Volk jest na innym poziomie. Myślę, że Alex może też pracować kopnięciami. Jak chodzi o sam boks to będzie blisko, ale daję tu minimalną przewagę Topurii.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments