fen 52 marcin łazarz vs bartosz szewczyk karta walk

FEN 52: Łazarz vs. Szewczyk 2 – ogłoszono trzy nowe starcia. Aktualna karta walk.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 stycznia 2024

W ostatnich dniach ogłoszono kolejne pojedynki gali FEN 52, która odbędzie się 17 lutego w Ostrowie Wielkopolskim. W walce wieczoru wydarzenia zmierzą się Marcin Łazarz i Bartosz Szewczyk.

Ozdobą gali FEN 52 będzie starcie mistrzowskie w kategorii półciężkiej, w którym Marcin Łazarz (15-9, 3 KO, 4 SUB, 1 NC) podejmie Bartosza Szewczyka (7-2-1, 5 KO, 1 SUB). Obaj zawodnicy mieli okazję już zmierzyć się ze sobą i to podczas zeszłorocznej gali w Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy górą z tej konfrontacji wyszedł 40-letni Łazarz, który wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.

W Ostrowie nie zabraknie bohatera lokalnej publiczności, Kamila Kraski (7-1, 2 KO, 2 SUB), który podejmie debiutującego w FEN Aslambeka Arsamikova (8-5, 3 KO). Kibice MMA od kilku miesięcy czekają również na debiut Jana Ciepłowskiego (5-1, 1 KO, 1 SUB). Łodzianin zmierzy się w lutym z Czechem, Lukasem Chotenowskim (7-1, 2KO, 2 SUB).

W ostatnich dniach dodano do rozpiski kolejne emocjonujące zestawienia. Mateusz Olech (4-0, 2 KO, 1 SUB) podejmie Pawła Biernata (4-1, 3 KO, 1 SUB). Olech to niepokonany zawodnik z Opola, który w lutym po raz piąty wyjdzie do klatki FEN, by odnieść czwarte zawodowe zwycięstwo.

Zawodnik ANKOS MMA Poznań w 2022 roku wygrał w 1. rundzie z Marcinem Kalatą, wcześniej na punkty zwyciężył z Michałem Piwowarskim. Przygoda Olecha z FEN zaczęła się w styczniu 2021, gdy podczas gali w Ostrowie Wielkopolskim wygrał na zasadach semi-pro.

Biernat również ma trzy zwycięskie walki w FEN na swoim koncie. Podczas FEN 50 uległ decyzją arbitrów z Marcinem Sianosem, wcześniej rozprawił się z Karolem Żołowskim i Damianem Bujkowskim, których znokautował, oraz z Kacprem Miklaszem, którego poddał gilotyną.

Vitalii Yakimenko (7-1, 2 KO, 3 SUB) podejmie Ismaila Haidariego (7-4, 4 KO, 3 SUB). Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii koguciej. Yakimenko jest napędzony pięcioma zwycięstami z rzędu. Podczas gali FEN 49 pokonał w 2. rundzie przez TKO Piotra Kamińskiego, w premierowej odsłonie zwyciężył z Maysarą Mohamedem na gali Brave w grudniu tego roku. Wcześniej znokautował w 1. rundzie Alberta Meliksetyana oraz poddał Ruslana Kolomietsa.

Haidari wszystkie swoje siedem zwycięstw odniósł przed czasem czterokrotnie nokautując swoich rywali i trzykrotnie ich poddając. Afgańczyk znokautował w 2020 roku Aliego Yousefiego, wcześniej zdołał poddać Mohamoda Salgoqi. Hidari w 2016 wygrał przez TKO z innym zawodnikiem przymierzanym w przeszłości do FEN, czyli Hussainem Safarim. W lutym Haidari zadebiutuje w FEN.

Arkadiusz Mruk (0-1) podejmie Kacpra Szalasta (1-0, 1 KO). Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii średniej. Mruk zawodowy debiut zaliczył podczas gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie uległ Borysowi Dzikowskiemu.

Miejscowy wojownik reprezentuje Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i może pochwalić się amatorskim rekordem 16 zwycięstw i 4 porażek. W przeszłości startował na galach Babilon MMA, w swojej przygodzie ze sportami walki ma również starty w kickboxingu. Mruk na FEN 52 powalczy o pierwsze zawodowe zwycięstwo.

Szalast udanie rozpoczął swoją karierę zawodową – we wrześniu 2023 roku zwyciężył przez nokaut z Tomaszem Gawrońskim. W karierze amatorskiej stoczył 17 pojedynków, z których 13 wygrał. Trenujący w Aligatores Fight Club pod okiem Marcina Naruszczki zawodnik mierzył się chociażby z Michałem Oleksiejczukiem. W przeszłości zwyciężył między innymi ze znanym z występów na zasadach semi-pro w FEN Kacprem Olszewskim oraz dwukrotnie pokonał Sergiusza Zająca.

FEN 52: Łazarz vs. Szewczyk 2 – aktualna karta walk

Karta główna:

  • Marcin Łazarz vs. Bartosz Szewczyk 2 – walka wieczoru – o pas -93kg
  • Kamil Kraska vs. Aslambek Arsamikov – co-main event
  • Lukas Chotenovski vs. Jan Ciepłowski
  • Mateusz Olech vs. Paweł Biernat
  • Vitalii Yakimenko vs. Ismail Haidari
  • Arkadiusz Mruk vs. Kacper Szalast
  • Bartłomiej Skowyra vs. Danil Fedenko
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments