ufc walki ustawione

FBI wchodzi do akcji w sprawie ustawionych walk w UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 grudnia 2022

Organizacja UFC, Komisja Sportowa Stanu Nevada oraz U.S. Integrity, organizacja nadzorująca bukmacherów w USA rozpoczęły jakiś czas temu wspólne śledztwo dotyczące obstawiania walk przez zawodników i trenerów oraz oszust z nim związanych. Teraz do akcji wkroczyło FBI, które bada sprawę czy nie doszło do ustawienia wyniku walki.

Początkowo sprawa skupiała się wokół Jamesa Krause byłego zawodnika, który stoczył 13 walk w organizacji UFC i skończył zawodową karierę w 2020 roku notując rekord 7-1 w ośmiu ostatnich występach. Krause jest aktualnie głównym trenerem w teamie Glory MMA.

Komisja Sportowa Stanu Nevada ogłosiła zawieszenie Krause’a, a następnie zawieszono również Darricka Minnera, aktywnego zawodnika organizacji UFC, który w listopadzie przegrał przez szybki nokaut z Shayilanem. Teraz przyszło kolejne zawieszenie dla Jeffa Moliny, notowanego na 13. miejscu rankingu kategorii muszej. Molina także jest zawodnikiem należącym do teamu Glory. Sęk w tym, że zwykle po ogłoszeniu zawieszenia komisarze zdradzają jego powody, natomiast tym razem obok nazwiska Moliny widnieje napis „poza kategorią”.

Amerykańscy dziennikarze dotarli do źródeł, które potwierdzają, że Molina jest powiązany ze sprawą hazardu. Okazuje się jednak, że już nie tylko „ciała” sportowe zainteresowały się całą sytuacją, do akcji weszło także FBI, które sprawdzi czy Minner nie ukrył kontuzji odniesionej przed walką tak, aby członkowie jego teamu mogli zarobić obstawiając wygraną rywala.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Zostaw ocenę
0
0