trener ngannou popłakałem się kiedy zobaczyłem stan konta

Eric Nicksick o swojej wypłacie za walkę Ngannou z Furym: 'Popłakałem się kiedy zobaczyłem stan konta’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 stycznia 2024

Eric Nicksick, trener Francisa Ngannou skomentował swoje zarobki za pojedynek podopiecznego z Tysonem Furym. Amerykanin jest wdzięczny zawodnikowi za odmienienie jego życia.

Eric Nicksick jest trenerem Francisa Ngannou. Amerykanin od lat odpowiada za nadzorowanie przygotowań Ngannou do walk. To właśnie Nicksick stał za zdobyciem przez Francisa tytułu mistrza organizacji UFC w kategorii ciężkiej.

Pochodzący z Kamerunu Ngannou dobrze wie jak wiele można zyskać ciężką pracą. Teraz po przejściu do organizacji PFL Francis otrzymał możliwość rywalizowania w boksie. Ngannou zmierzył się z Tysonem Furym i zarobił za ten bokserski pojedynek olbrzymie pieniądze. Okazuje się, że Francis nie zapomniał o swoim trenerze co Nicksick zdradził w rozmowie z dziennikarzami MMAJunkie.

– To była największa kwota jaką otrzymałem od zawodnika w swoim życiu. To było niezwykłe. Dostałem więcej niż się spodziewałem. Oczywiście Francis zawsze się mną odpowiednio opiekował, ale to mnie powaliło. Kiedy zobaczyłem stan swojego konta nad ranem, dosłownie zacząłem płakać. To prawdziwa historia. Dosłownie się popłakałem, bo on odmienił moje życie – nie tylko z zawodowej perspektywy ale i finansowej.

Później Nicksick jeszcze bardziej rozwinął temat tego jak współpraca z Francisem Ngannou wpłynęła na jego życie.

– Pozwolił mi na to, aby mieć finansową wolność, żebym mógł cieszyć się trenowaniem, byciem tatą, mężem, w ten weekend zabieram dzieci na 16. urodziny mojej córki. Pomógł nam kupić nowe auto. Jest wiele aspektów przejścia Francisa do boksu, on tak zajmuje się swoim teamem. Kocha nas i to pokazuje. Opiekuje się nami i nie mogę być mu bardziej wdzięczny.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments