Elizeu Zaleski wypełnił kontrakt z ufc

Elizeu Zaleski wypełnił kontrakt z UFC – świetny Brazylijczyk planuje przyszłość

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 listopada 2023

Elizeu Zaleski wypełnił kontrakt z organizacją UFC. Świetny Brazylijczyk planuje swoją przyszłość i choć potwierdził, że dobrze czuje się w najlepszej lidze MMA na świecie to rozważy oferty z innych organizacji jeśli będą one korzystne finansowo.

Elizeu Zaleski (24-7-1) to pochodzący z Kurytyby Brazylijczyk, który walczył w organizacji UFC przez ostatnie osiem lat. Znany pod pseudonimem „Capoeira” zawodnik stoczył w najlepszej lidze MMA na świecie czternaście walk w których zanotował bilans 10-3-1.

Wśród dziesięciu zwycięstw Zaleskiego w octagonie znajdują się między innymi, wygrana przez nokaut nad Seanem Stricklandem, aktualnym mistrzem UFC w kategorii średniej. Elizeu pokonał także Benoit Saint-Denisa, który buduje nazwisko w dywizji lekkiej.

Elizeu Zaleski skomentował wypełnienie kontraktu z organizacją UFC:

„Myślę, że UFC ma wobec mnie wielkie plany. Jestem otwarty na negocjacje, czuję się dobrze w organizacji. W każdej walce daję z siebie to co najlepsze. Jednak wszystko jest do negocjacji i muszę czuć, że jestem odpowiednio wynagradzany jako sportowiec.”

Jak widzi swą przyszłość Zaleski i z kim chciałby się zmierzyć w kolejnej walce w octagonie UFC?

„Zawsze staram się jak najlepiej reprezentować mój kraj. Teraz chciałbym zawalczyć z Santiago Ponzinibbio, mamy tę rywalizację w piłce nożnej między Brazylią, a Argentyną. Dlaczego nie zrobić tego w MMA? Obaj jesteśmy strikerami i lubimy wymieniać ciosy, wdawać się w bitkę. Myślę, że ta walka by się dobrze sprzedała i ktoś padłby na deski po nokaucie.”

Sytuację swojego podopiecznego skomentował także Cristiano Marcello, były zawodnik PRIDE i UFC, który od lat pracuje jako trener.

„Zawsze walczył z najmocniejszymi oponentami w UFC i zapewniał fanom wielkie show. Ma nawet wygraną przez nokaut nad aktualnym mistrzem kategorii średniej.”

37-letni Brazylijczyk w ostatnim występie zremisował z Rinatem Fakhretdinovem i był rozczarowany takim wynikiem walki. Elizeu Zaleski nie wyklucza rewanżu z Rosjaninem jeśli będzie to walka, która interesuje UFC.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments