Dyskwalifikacja na gali boksu! Wyrzucił rywala z ringu? Eddie Hearn wściekły [VIDEO]

S
0
Opublikowano: 14 listopada 2022

Stevie Spark został nowym superczempionem WBA w wadze lekkiej w nadzwyczajnych okolicznościach. Montana Love został zdyskwalifikowany w 6. rundzie!

Walkę lepiej zaczął Montana Love, który potrafił świetnie wykorzystać swoją szybkość i umiejętności rozbijając Steviego Sparka. Ten wyprowadzał długie i celne kombinacje zaliczając przy okazji knockdown.

Love odzyskiwał kontrolę, choć rywal nie pozostawał dłużnym. W szóstej z zaplanowanych dwunastu rund doszło jednak to nieszczęśliwego zderzenia głowami i sędzia przerwał walkę. Mistrz WBA doznał mocnego rozcięcia nad lewym okiem w czym oczywiście musiał interweniować lekarz.

Montana Love zdyskwalifikowany! Stevie Spark nowym mistrzem

Przez chwilę zdawało się, że pojedynek zostanie przerwany, gdyż Montana Love zgłosił problemy z widocznością. Medyk, który opatrzył mu ranę przekazał, że jedno uderzenie najprawdopodobniej na nowo otworzy rozcięcie, ale sędziemu przekazał, że „będzie go obserwował przez następną minutę”. Pojedynek jednak tyle nie potrwał.

Gdy pięściarze wrócili do akcji, Spark natychmiast rzucił się na mistrza. Ten starał się kontrować, a ostatecznie obaj wylądowali na linach. Sfrustrowany Montana Love docisnął do nich oponenta, który… wypadł poza ring! Warto jednak docenić Steviego, który zaliczył niezły obrót i wylądował bezpiecznie na nogach.

Zdaniem arbitra była to zaplanowana akcja przez ówczesnego mistrza WBA, który został zdyskwalifikowany. Love oczywiście protestował, a będący w jego narożniku Eddie Hearn nazwał decyzję sędziego okropną. Pięściarz otrzymał jednak obietnicę, że werdykt może zostać zmieniony po apelacji – jeżeli tylko po nagraniu będzie widać, że wypchnięcie Stevi’ego Sparka nie było zamierzone.

Całą walkę obejrzeć można poniżej. Szósta, ostatnia runda, rozpoczyna się od 7:17.