dustin poirier spytał nate'a diaza o walkę

Dustin Poirier spytał Nate’a Diaza o walkę!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 grudnia 2023

Dustin Poirier zamieścił krótki lecz wymowny wpis na platformie X. Diament zdaje się pytać Nate’a Diaza o walkę w octagonie UFC.

Dustin Poirier to topowy zawodnik organizacji UFC w kategorii lekkiej. Diament jest aktualnie notowany na trzecim miejscu w rankingu dywizji do 70 kilogramów. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że choć Poirier wciąż jest doskonałym fighterem to nie co wypadł z „karuzeli” nazwisk po przegranej z Justinem Gaethje.

Patrząc na zachowanie innych zawodników kategorii lekkiej, wielu fighterów wymienia teraz jako potencjalnego rywala właśnie Gaethje, który po wygraniu pasa BMF niejako zajął miejsce Poiriera.

Nate Diaz ostatni pojedynek w UFC stoczył we wrześniu 2022 roku. Młodszy z braci Diaz pokonał wtedy Tony’ego Fergusona przez duszenie w czwartej rundzie.

Oczywiście później rozpoczęła się saga związana z podpisaniem nowej umowy z UFC, na co Nate nie był zbyt chętny. Zawodnik otwarcie mówił o startach w boksie lub występie na gali japońskiej federacji Rizin. Ostatecznie Nate dopiął swego i stoczył w sierpniu tego roku kasowy pojedynek bokserski z Jakiem Paulem.

Wiadomo, że na stole jest opiewająca na ponad 10 milionów dolarów oferta dla Diaza na rewanż z Paulem w PFL na zasadach MMA. Póki co zawodnik nie podpisał umowy kontraktowej co stara się wykorzystać Dustin Poirier.

Zawodnik American Top Team zamieścił bardzo krótki, składający się z jednego słowa wpis. Wydaje się jednak, że wyraził w nim wszystko co można było przekazać. Dustin Poirier napisał na platformie X:

– Nathaniel?

Poirier wymienił imię Nate’a w pełnej formie, stawiając na końcu pytajnik. Najwyraźniej albo obaj zawodnicy otrzymali już papiery z UFC, których Nate wciąż nie podpisał, albo też jest to sugestia, która wyszła ze strony Dustina.

Zawodnicy mieli się zmierzyć w przeszłości na gali UFC 230 jednak Dustin Poirier musiał wycofać się z tego starcia z powodu kontuzji biodra.

Kto wygrałby walkę Poirier vs Diaz?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments