Dustin Poirier: „Mam jeszcze 2-3 lata szczytowej formy”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2020

Dustin Poirier trzy dni temu skończył 31 lat. Amerykanin kończy powoli rehabilitację po operacji biodra i wkrótce powróci do mocnych treningów. „Diamond” zdaje sobie sprawę z tego, że nie zostało mu wiele czasu na to by osiągnąć wymarzony cel – pas mistrzowski UFC.

„Moim najważniejszym celem jest zdobycie mistrzowskiego pasa UFC. Nie mogę się skupiać wyłącznie na walkach z najbardziej znanymi nazwiskami, takimi które zapewnią mi największe wypłaty. Nie chcę, żeby po zakończeniu kariery ludzie mówili o mnie „mistrz tymczasowy”, chcę zdobyć właściwe trofeum! Będę z wami szczery, wiem w jakim punkcie kariery się znajduję. Myślę, że najlepsze lata wciąż są przede mną. Mam przed sobą jeszcze 2-3 lata szczytowej formy. Stoczyłem już 41 walk, więc przede mną znacznie mniejsza część kariery od tej którą mam już za sobą. Robbie Lawler i Matt Brown, obaj mówili mi że najlepiej czuli się i wybitną formę osiągnęli, gdy mieli 32-33 lata. Wierzę im na słowo, to doświadczeni, świetni zawodnicy.”

Pokonać Khabiba będzie pewnie Poirierowi ciężko jednak Dagestańczyk zapowiada, że stoczy dwie, może trzy walki i skończy karierę. Później losy kategorii lekkiej będą więc otwarte.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments