dricus du plessis vs israel adesanya ufc 305 perth australia

Du Plessis vs Adesanya w planach na UFC 305 w Perth! Wielki powrót UFC do Australii!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 marca 2024

Organizacja UFC ogłosiła powrót do Australii. Duża gala UFC 305 odbędzie się 18 sierpnia w Perth w zachodniej Australii. Du Plessis i Adesanya mają zmierzyć się w main evencie.

Organizacja UFC powróci do hali RAC Arena w australijskim Perth. Poprzednie wydarzenie UFC 284: Makhachev vs. Volkanovski zorganizowane na tym obiekcie wygenerowało zyski 42,8 miliona dolarów, a także sprawiło, że 9000 osób wybrało się w podróż do Perth korzystając z międzystanowych lub międzynarodowych lotów.

Gala UFC 305 odbędzie się 18 sierpnia i choć oficjalnie nie ogłoszono jeszcze nazwisk uczestników tego eventu to na specjalnej konferencji podczas, której ogłoszono galę pojawili się Alexander Volkanovski i Jack Della Maddalena, a także Steve Erceg, który w maju zawalczy o mistrzowski pas kategorii muszej na UFC 301 w Brazylii.

Jak donosi NZ Herald planowaną walką wieczoru gali UFC 305 jest zestawienie z udziałem innych zawodników. Do octagonu wejdą Dricus Du Plessis (21-2) i Israel Adesanya (24-3). Stawką starcia Du Plessis vs Adesanya oczywiście będzie pas mistrzowski kategorii średniej.

Pojedynek Afrykanera z pochodzącym z Nigerii zawodnikiem nie został jeszcze zakontraktowany i „Stillknocks” może nie być chętny na toczenie starcia z Adesanyą w Australii, gdzie Izzy będzie mógł liczyć na gromki doping swoich kibiców.

Israel Adesanya miałby po swojej stronie także doświadczenie w walkach mistrzowskich oraz zdecydowaną przewagę warunków fizycznych. Dricus jest z kolei zdecydowanie lepszym zapaśnikiem i grapplerem niż „The Last Stylebender”.

Kto wygra walkę Du Plessis vs Adesanya?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments