ksw 75 narkun vs da silva

Droga do KSW 75: Tomasz Narkun i Henrique da Silva

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 października 2022

Wielki powrót byłego dominatora wagi półciężkiej szykuje się na galę KSW 75. Tomasz Narkun, były czempion tej kategorii wagowej wejdzie do klatki, by zmierzyć się w niej z doświadczonym Brazylijczykiem, Henrique da Silvą.

Ostatnie bilety na galę KSW 75 w sprzedaży na eBilet.pl.

Historia Tomasza Narkuna w KSW jest niezwykle bogata. Pochodzący ze Stargardu zawodnik po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w roku 2014, a nieco ponad rok później zasiadł na tronie wagi półciężkiej. Pasa udanie bronił aż do początku roku 2022. Wówczas na gali KSW 66 zmierzył się z Ibragimem Chuzhigaevem. W boju tym pretendent postawił czempionowi niesamowicie ciężkie warunki. Od samego początku rozbijał mistrza mocnymi ciosami na głowę. Narkun szukał swojej szansy w parterze, a w rundach mistrzowskich również dobrze trafiał Ibragima. Ostatecznie jednak po bardzo ciężkim boju Tomasz utracił mistrzowski tytuł.

Tomasz Narkun jest nie tylko byłym mistrzem wagi półciężkiej KSW, ale również zawodnikiem, który dwa razy pokonał prawdziwą legendę tego sportu, Mameda Khalidova. Tomasz próbował też dwa razy podbić wagę ciężką, ale nie udało mu się przejść przez stojącego na szczycie tej kategorii Phila De Friesa.

Tomasz znany jest ze swojego nieszablonowanego stylu walki i świetnych umiejętności parterowych. Do tej pory aż czternaście pojedynków wygrał przez poddanie. Udanie broniąc pasa ani razu nie zostawił wyniku boju w rękach sędziów. Dopiero starcie z Chuzhigaevem rozegrało się na pełnym dystansie.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4173

Zostaw ocenę
0
0