Droga do KSW 57 – Antun Račić i Bruno Santos

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 grudnia 2020

Podczas nadchodzącej gali KSW 57 dojdzie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego wagi koguciej w wykonaniu Antuna Račicia. Rywalem mistrza w tym boju będzie młody Brazylijczyk, Bruno Augusto dos Santos.

Antun Račić już na dobre zadomowił się w polskiej organizacji i od roku 2017, kiedy to zadebiutował w okrągłej klatce, pozostaje w niej niepokonany.

W swojej ostatniej walce Račić stanął do historycznego, pierwszego boju w organizacji KSW o pas mistrzowski wagi koguciej. Zmierzył się wówczas na gali KSW 51 z najlepszym polskim zawodnikiem tej kategorii, Damianem Stasiakiem. Walka była niezwykle zacięta i wyrównana, ale to Antun lepiej radził sobie w niej w parterze i tam punktował Damiana. Polak stracił też w starciu jeden punkt za nielegalnie zadane kolano w parterze i ostatecznie to Račić wyszedł z boju z pasem mistrzowskim na biodrach.

Pochodzący z Chorwacji Antun Račić swoją przygodę z KSW rozpoczął podczas gali KSW 40 w Dublinie – zmierzył się w ciężkim boju z Pawłem Polityło i wyszedł z niego zwycięsko.

W kolejnym starciu Antun rozbił Kamila Selwę, a w następnym młodego i ambitnego Sebastiana Przybysza. Po tych zwycięstwach doszło do rewanżowego pojedynku z Pawłem Polityło. Polak w pierwszej walce z Chorwatem wyszedł do konfrontacji w ostatniej chwili zastąpując kontuzjowanego Anzora Azhieva. Teraz natomiast postanowił spróbować swoich sił mając za sobą większe doświadczenie i pełen obóz przygotowawczy. Račić i w tym boju okazał się jednak lepszy i ponownie wypunktował Pawła, co ostatecznie otworzyło mu drzwi do walki o pas.

Dalsza część artykułu pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3394

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments