du plessis odpowiada adesanyi

Dricus Du Plessis odpowiada Adesanyi: „Nie będziesz mi dyktował kiedy mam walczyć!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 marca 2024

Dricus Du Plessis odniósł się do niedawnych słów Israela Adesanyi, który powiedział że to obóz Afrykanera odmówił walki na gali UFC 300.

Dricus Du Plessis to aktualny mistrz organizacji UFC w kategorii średniej. Israel Adesanya, czyli były champion dywizji do 84 kilogramów powiedział niedawno, że przyjął ofertę walki i rozpoczął przygotowania do UFC 300.

Zdaniem Stylebendera, Dricus Du Plessis odmówił udziału w tym wydarzeniu wymawiając się kontuzją. Te słowa Adesanyi wyraźnie zdenerwowały Afrykanera, który odniósł się do nich na łamach podcastu. Oto co na ten temat powiedział Du Plessis.

– Rzeczywiście były rozmowy na temat mojej wielkiej walki z Adesanyą na gali UFC 300. Oferta była na stole jednak prawda jest taka, że do ludzi nie dociera pewna rzecz. Dlaczego miałbym rozpoczynać przygotowania z urazem, czy nawet wychodzić do walki kontuzjowany skoro to ja jestem mistrzem? Podejmowałem w przeszłości ryzyko, ale dlaczego miałbym to zrobić teraz?

– Teraz to ja jestem mistrzem i będę walczył wtedy kiedy będę na to gotowy. Myślę, że Izzy żyje w błędzie, myśli że wciąż jest mistrzem. Będziesz walczył wtedy kiedy dam ci szansę. Nie będziesz mi dyktował kiedy ja mam walczyć.

Du Plessis jest niezadowolony z tego, że nie zawalczy na gali UFC 300 jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jego priorytetem powinno być w tej chwili zdrowie, a następnie udana obrona pasa.

– Pytam dlaczego miałbym nie chcieć walczyć? Zdajecie sobie sprawę z tego jak wielką wypłatę dostałbym za ten pojedynek i jak wielki hype jest przed galą UFC 300, która będzie jedną z największych gal w historii? Oczywiście z chęcią byłbym częścią tego ogromnego show jednak najważniejsza jest dla mnie obrona mistrzowskiego tytułu w spektakularnym stylu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments