Roman Dolidze

Dolidze chce walczyć z Chimaevem: „To dla nas szansa na wejście do TOP 10 rankingu.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 grudnia 2022

Roman Dolidze zanotował w weekend największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Zawodnik z Batumi wskoczył do rozpiski na zastępstwo jednak spisał się doskonale i pokonał faworyzowanego Jacka Hermanssona. Teraz 34-letni Gruzin chce stoczyć pojedynek z Khamzatem Chimaevem.

34-letni zawodnik z Batumi trenuje w Xtreme Couture pod okiem legendy UFC Randy’ego Couture’a. Zawodnik z Kaukazu do tej pory zanotował w UFC pięć zwycięstw i jedną porażkę i zapewne był jedną z niewielu opcji dla matchmakerów, którzy musieli na szybko znaleźć nowego rywala dla Hermanssona.

Gruzin miał zaledwie 10 dni na to, aby zbić wagę i choć odrobinę rozpracować „Jokera”. Okazuje się, że Dolidze zrobił to na tyle dobrze, że udało mu się znokautować rywala w końcówce drugiej rundy. Tym samym Roman dopisał do rekordu szóstą wygraną w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie.

Dolidze: „Jestem tu po to by walczyć z dużymi nazwiskami.”

Dolidze wypowiedział się zarówno na temat ostatniej walki jak i na temat nazwiska kolejnego rywala, okazuje się że Gruzin mierzy niezwykle wysoko.

„Jestem tu po to by walczyć z dużymi nazwiskami. Wiem, że ta gra właśnie na tym polega, jeśli bijesz się z nieznanymi fighterami to nigdy nie wyrobisz sobie nazwiska. Natomiast jeśli będziesz wygrywać z rozpoznawalnymi przeciwnikami to będziesz piąć się wyżej i wyżej w rankingu. Przyznam, szczerze że gdy zaoferowali mi pojedynek z zawodnikiem plasującym się na 8 miejscu w rankingu nie wiedziałem nawet kim on jest, do gali było mało czasu więc powiedziałem, jeśli on jest gotowy to ja podejmę wyzwanie.”

Dolidze nie był wcześniej notowany w rankingu kategorii średniej, zawodnik z Kaukazu wydaje się być jednak pewny, że zwycięstwo nad Hermanssonem pozwoli mu wskoczyć do top 10. Kontynuując wypowiedź rzucił nazwisko rywala, z którym chce się zmierzyć:

„Myślę, że jeśli Khamzat naprawdę nie będzie walczył w półśredniej to będzie potrzebował rywala notowanego w top 10 rankingu kategorii średniej. To dla niego dobra opcja, dla mnie również bo piszą o nim wszystkie media i każdy wie kim on jest. Podkreślam, że znam go jako człowieka, to dobry facet, szanuję go jako zawodnika, ma dobre zapasy na bardzo wysokim poziomie, ale ja również jestem dobrym fighterem.”

Zostaw ocenę
0
0