deiveson figueiredo vs cody garbrandt ufc 300

Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt – pojedynek dwóch byłych mistrzów na UFC 300

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 stycznia 2024

Wygląda na to, że matchmakerzy UFC postanowili dodać pojedynek w niższej kategorii wagowej do karty walk UFC 300 licząc na dynamiczne wymiany w stójce. Do octagonu wejdą Deiveson Figueiredo i Cody Garbrandt.

Wszystkie dotychczasowe ogłoszenia jak chodzi o starcia mężczyzn były zakontraktowane w wyższych limitach wagowych. Teraz jednak do rozpiski gali UFC 300 dodano pojedynek w kategorii koguciej. W octagonie zmierzą się dwaj byli mistrzowie organizacji UFC.

Deiveson Figueiredo i Cody Garbrandt byli już w przeszłości zestawieni ze sobą. Do starcia miało dojść w jeszcze niższym limicie, w kategorii muszej jednak Amerykanin doznał wtedy urazu, który wykluczył go z udziału w pojedynku.

Zarówno „Deus da Guerra” jak i „No Love” przeżywali w ostanich latach trudne chwile, w których musieli się pogodzić z porażkami oraz utratą statusu zawodnika z czołówki swej dywizji. Brazylijczyk dodatkowo miewał problemy ze zbijaniem wagi co doprowadziło do przejścia do kategorii wyżej.

Figueiredo wygrał w ostatniej walce z Robem Fontem, był to pierwszy występ Brazylijczyka w kategorii koguciej. Garbrandt aktualnie legitymuje się serią dwóch zwycięstw z rzędu.

Gala UFC 300 odbędzie się 13 kwietnia w Las Vegas. Wciąż czekamy na ogłoszenie walki wieczoru tego jubileuszowego wydarzenia.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments