Daniel Rutkowski odejdzie z KSW? „Mam pięć ofert z całego świata. Są rozmowy z UFC”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 06 marca 2023

Daniel Rutkowski w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym zabrał głos w sprawie swojej przyszłości. Zdradził, że prowadzi rozmowy m.in. z UFC.

Jak wiemy, w ostatnim czasie relacje „Rutka” z KSW nieco się pogorszyły. Wszystko ze względu na starcie Dawida Śmiełowskiego, który miał zmierzyć się z Robertem Ruchałą o tymczasowy pas wagi piórkowej.

Jak się kurna dowiedziałem o tej walce, to aż mi się przykro zrobiło. Mówię: „Zostałem kopnięty w dupę jak… Zwykły jakiś tam człowiek”. Dla mnie to jest niezrozumiałe. Nie wiem, gdzie jest drugie dno – tak skomentował to zestawienie.

Daniel Rutkowski w UFC?

Dla Rutkowskiego taka sytuacja jest nieporozumieniem, gdyż to on zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Kolejny jest pokonany przez niego w ostatnim starciu Lom-Ali Eskiev i następny Robert Ruchała. Zgodnie z klasyfikacją to właśnie „Rutek” powinien walczyć z zawodnikiem z Krakowa.

To nie koniec historii, gdyż Danielowi zaproponowano wejście na zastępstwo za kontuzjowanego Śmiełowskiego. Ten jednak nie dogadał się z federacją i zamiast „Królika” zawalczy Eskiev. Natomiast Rutkowski zdradził, że aktualnie prowadzi rozmowy z różnymi organizacjami.

Na ten moment nie podjął jeszcze decyzji. Nie wiadomo, czy będzie kontynuował karierę w Polsce, czy może w zagranicznej federacji. Przyznał, że jest w kontakcie m.in z UFC:

– Negocjacje trwają. Jestem wolnym zawodnikiem i szczerze mówiąc mam pięć fajnych ofert z całego świata. No i szósta jest KSW. Rozmawiamy, jest wszystko ok i tylko kwestia dogadania się.

– Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jest dobrze, gorzej na pewno nie będzie. Gdzie bym nie był to i tak będę z tego zadowolony. Są propozycje, są rozmowy z UFC, więc mamy taką mocną refleksję, że może już czas wylecieć i się przeprowadzić. Na pewno w ciągu dwóch tygodni muszę podjąć decyzję.

Źródło: YouTube

Zostaw ocenę
0
0