daniel cormier covington musi poprzeć słowa czynami i walczyć z garrym

Daniel Cormier: „Colby Covington musi poprzeć słowa czynami i zawalczyć z Ianem Garry”

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 05 kwietnia 2024

Daniel Cormier wypowiedział się na temat potencjalnego zestawienia Covington vs Garry. Zdaniem byłego mistrza UFC Amerykanin musi poprzeć swoje słowa czynami.

Daniel Cormier to były mistrz organizacji UFC, który aktualnie pracuje jako komentator gal najlepszej ligi MMA na świecie. Dysponujący wielkim doświadczeniem DC odpowiada za analizę w trakcie walk. Cormier pracuje dla stacji ESPN w dwóch programach poświęconych MMA, a także prowadzi także swój kanał na platformie youtube

To właśnie na swoim kanale DC wypowiedział się na temat kolejnej walki Colby’ego Covingtona. Amerykanin zwrócił uwagę na to, że kiedy jego rodak obrażał rywali i skupiał się na wyzywaniu jednej osoby to zawsze w niedalekiej przyszłości dochodziło do takiego pojedynku.

– Po całej długiej karierze Colby’ego co mogłoby go w tej chwili zmotywować? Pomimo całego braku szacunku i trash talku pojedynek z Ianem Garrym, zawodnikiem który ma umiejętności na wysokim poziomie byłby dobry dla Covingtona. Z drugiej strony po walce z Leonem Edwardsem, Colby może nie chcieć wejść do octagonu z kolejnym wysokim strikerem dysponującym długim zasięgiem ramion.

Daniel Cormier zwrócił uwagę na fakt, że słowa Covingtona i Iana Garry’ego przekroczyły wiele granic i może to świadczyć o tym, że obaj zaszli sobie za skórę na tyle, by w końcu podpisać kontrakt na walkę.

– Patrząc jednak wyłącznie na słowa wypowiadane przez zawodników, wydaje się że są zgodni w jednym. Brzmi to tak jakby mówili, podajcie kontrakt na walkę i go podpiszę. Covington stale mówił o Garrym i jego pozasportowym życiu, natomiast ten odpowiedział atakiem na wybory polityczne Chaosa.

– Przypominam jak Covington mówił źle o Kamaru Usmanie, to później z nim walczył. Jak mówił źle o Leonie Edwardsie to następnie bił się z nim w octagonie. O kimkolwiek by nie mówił w przeszłości, później z nim walczył. Colby po prostu odgrywa rolę łotra, a teraz nadszedł czas by chwycił za miecz i walczył. Jak chodzi o umowę na pojedynek Covington vs Garry to znajdujemy się w momencie, w którym Colby musi poprzeć słowa czynami i wejść na pole walki. Jeśli Covington wygra to wciąż będzie rozpatrywany w rozgrywce o mistrzowski pas.

Cormier dodał także, że idealnym terminem na walkę Covington vs Garry jest International Fight Week, czyli ostatnia sobota czerwca.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M3
3 miesięcy temu

Colby zasługuje na KO. Liczę, że przyszły przeciwnik go uśpi.