dana white zapowiada mniej gal w ufc apex

Dana White zapowiada mniej gal w UFC Apex, prezes TKO potwierdza!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 maja 2024

Na konferencji prasowej po gali UFC w St Louis Dana White zapowiedział, że konieczne jest organizowanie większej ilości gal poza obiektem UFC Apex.

W ostatnich dniach kolejny raz głośno zrobiło się na temat opuszczenia obiektu APEX przez organizację UFC. Oczywiście nie ma mowy o całkowitym zaniechaniu organizacji gal na tym kameralnym obiekcie należącym do UFC, jednak sukces gali w St Louis pokazał jak ważne jest odwiedzanie kolejnych dużych miast w USA.

Gala UFC St Louis 2,47 miliona dolarów wpływów z samej sprzedaży biletów, a na trybunach zasiadło 15960 kibiców. Jest to zatem najbardziej „kasowy” event z cyklu Fight Night na terenie USA.

Na konferencji prasowej po gali w St Louis Dana White, prezes organizacji UFC odpowiedział na pytanie dotyczące większej ilości gal w miastach znajdujących się poza głównymi rynkami jakimi są Kalifornia, Nevada, Teksas, Floryda i Nowy Jork.

Dana potwierdził plany dotyczące zmniejszenia ilości gal w UFC Apex.

– Mówię to od dłuższego czasu. Musimy wyjść z UFC Apex i zacząć robić więcej wydarzeń w różnych miastach. Zaczynamy to robić, w tym roku się to zmieni.

Słowa Dany White’a zgadzają się zatem z wypowiedzią Marka Shapiro, prezesa TKO Group, czyli spółki-matki organizacji UFC. W ubiegłym tygodniu Shapiro powiedział:

– Staramy znaleźć się złoty środek między galami na obiekcie APEX, a Fight Nightami w dużych miastach. Skłaniamy się ku temu by procentowo więcej gal odbywało się poza Apexem. Chcemy częściej organizować wydarzenia z dużą publiką i odwiedzać największe rynki w USA.

Zwrot „największe rynki”, którym posłużył się Shapiro odnosi się do największych rynków telewizyjnych w USA. Amerykanie dzielą zwykle dane rynki telewizyjne wedle miast, metropolii, regionów lub całych stanów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments