Dana White zabrał głos po kolejnej porażce Derricka Lewisa! „Dla mnie jego kariera w UFC jest…”

S
0
Opublikowano: 06 lutego 2023

Dana White pojawił się na konferencji po gali UFC Vegas 68, gdzie zabrał głos na temat Derricka Lewisa. Prezydent największej federacji MMA na świecie uspokoił wszystkich kibiców „Czarnej Bestii”.

37-letni Amerykanin stoczył w miniony weekend zaległy pojedynek z Sergeyem Spivakiem. Zawodnicy mieli spotkać się w grudniu ubiegłego roku, jednak problemy zdrowotne zmusiły Derricka Lewisa do wycofania się z walki w ostatniej chwili. Nie można oczywiście stwierdzić, czy Mołdawianin tak samo poradziłby sobie z „The Black Beast”, ale na UFC Vegas 68 dosłownie wytarł nim matę.

Lewis szybko został obalony i to kilkukrotnie. Spivak totalnie zdominował Derricka zapaśniczo i nie przerywał swojej ofensywy. W końcu po 3. minutach od rozpoczęcia starcia „The Polar Bear” odwrócił przeciwnika na plecy i skończył go duszeniem trójkątnym rękoma. Dla „Czarnej Bestii” była to 3. porażka z rzędu przed czasem.

Ta fatalna passa rekordzisty pod względem nokautów w UFC mocno rzutuje na jego osobę. Biorąc pod uwagę wiek i ostatnie występy zaczęto się zastanawiać, czy fighter nie zakończy kariery lub zostanie pożegnany z federacji. Na konferencji prasowej po gali głos w tej sprawie zabrał Dana White.

„Słuchajcie, mam wiele szacunku do Derricka Lewisa. Kocham tego gościa. Został dziś sponiewierany, Spivak wyglądał bardzo dobrze i złożył swego rodzaju oświadczenie.”

„Uwielbiam tego chłopa [Lewisa]. Uwielbiam go i nigdzie się nie rusza. Dla mnie jego kariera w UFC jest niezagrożona.”

Zostaw ocenę
0
0