Dana White z przekonaniem o kolejnym pretendencie. „Na pewno, będzie pierwszą walką dla mistrza”

S
0
Opublikowano: 08 grudnia 2022

Dana White był gościem w podcaście jednej z gwiazd UFC 282, Paddy’ego Pimbletta. Prezydent UFC zabrał głos w sprawie walki wieczoru Błachowicz vs. Ankalaev oraz tego, z kim zmierzy się zwycięzca tego starcia.

Jan Błachowicz o tym, że będzie walczył o pas mistrzowski wagi półciężkiej dowiedział się w zasadzie jako ostatni. Polak był w trakcie podróży do Las Vegas, gdy gruchnęła wiadomość o kontuzji Jiriego Prochazki. Jak wiadomo, „Cieszyński Książę” mógł się nie znaleźć w main evencie UFC 282, gdyż Magomed Ankalaev został najpierw zaoferowany Gloverowi Teixeirze.

Brazylijczyk nie chciał jednak zaakceptować tego pojedynku. Miałby zaledwie kilka tygodni na przygotowanie do bardzo wymagającego oponenta, który ma całkowicie odmienny styl od pierwotnego rywala Teixeiry, Jiriego Prochazki.

Dana White w podcaście Paddy’ego Pimbletta rozwiał jednak wszelkie wątpliwości co do tego, czy Brazylijczyk wciąż zachowuje miano pierwszego pretendenta. Na pytanie prowadzącego odpowiedział:

– Na pewno. Zaproponowaliśmy ten pojedynek Gloverowi, ale odmówił. Myślę, że odbędą się dwie walki o pas przed powrotem Jiriego, a pierwszą z nich będzie Glover.

Błachowicz i Ankalaev i tak mieli spotkać się w oktagonie tego wieczoru – pierwotnie znajdowali się w co-main evencie UFC 282. Dana White jest fanem tej walki, ale zaznaczył, że Czech w mniemaniu federacji wciąż pozostaje mistrzem.

– To świetne zestawienie. Muszę podkreślić, że nadal postrzegamy Jiriego jako mistrza. Nigdy nie przegrał tytułu, o który teraz ci dwaj będą walczyć.

– Zobaczymy ile, ale w zasadzie mogą się odbyć dwa pojedynki przed powrotem Jiriego, który będzie miał operację barku. Ale tak, to powinna być dobra walka.

Gale UFC obejrzysz za darmo Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Zostaw ocenę
0
0