damian janikowski chciałby rewanżu z materlą

Damian Janikowski przed XTB KSW 89: „Walka o pas z Materlą, to byłoby coś niesamowitego”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 grudnia 2023

Damian Janikowski przed galą XTB KSW 89. Janikowski zmierzy się na gali w Gliwicach z Tomaszem Romanowskim. Damian chciałby stoczyć drugą walkę z Michałem Materlą.

Medalista olimpijski w zapasach wypowiedział się przed galą XTB KSW 89 w Gliwicach. 16 grudnia Damian Janikowski stoczy pojedynek z Tomaszem Romanowskim. Fanów KSW czeka zatem pojedynek zapaśnika ze strikerem. Warto jednak pamiętać o tym, że zarówno Damiano jak i Tommy mocno się rozwinęli przez lata i stali się wszechstronnymi fighterami.

Mimo, że Damian Janikowski walczy w MMA od zaledwie siedmiu lat to od samego początku mierzył się z rywalami, którzy dysponowali zdecydowanie większym doświadczeniem w MMA.

– W drugim starciu był Antoni Chmielewski, który robił ze mną 39. zawodową walkę. W trzecim pojedynku zmierzyłem się z Yannickiem Bahatim, mistrzem dwóch zagranicznych organizacji. Bardzo dobry rywal, z dobrym rekordem, ale udało się.

Damian wspomniał pierwszą walkę z Michałem Materlą, a także przyznał, że byłoby czymś niesamowitym gdyby historia ułożyła się w taki sposób, że mógłby stoczyć rewanżową walkę z Materlą o pas mistrzowski KSW.

– Michał Materla na spokojnie do mnie podszedł. Nie rzucił się na mnie, tak jak ja się rzucałem na innych zawodników. Nauczył mnie pokory i spokoju w podejściu do tego sportu. To był etap nowej nauki, nowych przygotowań, nowej taktyki. Od tamtej pory zacząłem inaczej trenować, inaczej kalkulować. Zacząłem dobierać sobie odpowiednich trenerów i sparingpartnerów, żeby to miało ręce i nogi. Uważam, że wówczas dobrze się stało. W tym momencie jestem już w miarę doświadczonym zawodnikiem, który stoczył już kilkanaście walk w klatce.

– To byłaby kozak historia, ta, która może się teraz napisać – przyznaje Janikowski. –  Daj Boże, że wygrywam z Tomkiem. Michał wygrywa z Pawłem Pawlakiem i tworzymy nową historię, bijemy się o pas. To byłoby coś niesamowitego. Do tej walki może dojść nawet niekoniecznie o pas, bo w rankingu jesteśmy niedaleko siebie.

Całą galę KSW 89 obstawisz u legalnego polskiego bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj konto i skorzystaj z doskonałej promocji trzech zakładów bez ryzyka!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments