UFC

Czy Khabib Nurmagomedov pojawi się w narożniku Islama Makhacheva na UFC 284? Znamy prawdopodobną odpowiedź!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przed kilkoma dniami branżowe media obiegła informacja, według której Khabib Nurmagomedov na stałe ma opuścić świat MMA. Były mistrz UFC chce poświęcić w końcu więcej czasu rodzinie. Pozostaje jednak ważne pytanie: co z superwalką Islama Makhacheva?

Khabib Nurmagomedov rękawice na kołek odwiesił w październiku 2020 roku po wygranej nad Justinem Gaethje. „Dagestański Orzeł” nie zniknął jednak całkowicie ze świata MMA – wykupił federację Gorilla Fighting Championship i przemianował ją na Eagle Fighting Championship. Ponadto kontynuował dzieło swojego ojca szkoląc kolejnych zawodników.

Trener Khabib osiągał mniejsze i większe sukcesy. Na UFC 280 w ubiegłym roku wszyscy z zawodników Nurmageomedova sięgnęli po wygraną, a największą z nich było oczywiście zdobycie pasa wagi lekkiej przez Islama Makhacheva. Nazywany naturalnym spadkobiercą „The Eagla” fighter zawsze chwalił współpracę ze starszym kolegą i twierdził, że z nim w narożniku wszystko jest łatwiejsze.

Niewykluczone, że teraz będzie musiał sobie radzić bez niego. Rosyjskie portale informowały w ubiegłym tygodniu, że niepokonany w 29. walkach emerytowany fighter planuje zawiesić swoją działalność w MMA, by móc poświęcić się rodzinie. Bliski współpracownik „Orła” i menedżer Dominance MMA, Rizvan Magomedov, rozmawiał ostatnio z kanałem „Match TV„, gdzie został zapytany o najbliższą przyszłość Khabiba Nurmagomedova i przede wszystkim , czy pojawi się on w narożniku Makhacheva podczas hitowej walki z Alexandrem Volkanovskim.

„Wydaje mi się, że wszystko jest jasne i była to przemyślana decyzja, o której rozmyślał już dłuższy czas. Nie ma co doszukiwać się zakulisowych przyczyn, czy jakichś większych problemów. Po prostu sam do tego doszedł. Zakończył karierę w 2020 roku, ale podróżował podczas obozów i na walki.”

„Dziesięć z dwunastu miesięcy spędzał poza domem, non stop będąc w trasie. Podjął decyzję o spędzeniu czasu z rodziną, o poświęceniu czasu dla swoich dzieci. I tak, najprawdopodobniej opuści walkę [Islama].”

Komentowanie niedostępne