craig jones trener volkanovskiego o makhachevie rosyjski tancerz

Craig Jones trener Volkanovskiego: „Rosyjski tancerz Islam Makhachev udowadnia, że Sambo nie istnieje”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 października 2023

Craig Jones doskonały zawodnik BJJ, a także trener Alexa Volkanovskiego w wywiadzie dla Submission Radio powiedział, że kilka sztuk walki upadło około 1993 roku czyli w trakcie początków zawodowego MMA. Zdaniem Jonesa Volkanovski w pełni zneutralizuje bazę sportową Islama Makhacheva, jaką jest sambo bojowe.

Craig Jones jest grapplerem startującym w kategoriach wagowych do 100 kilogramów oraz w dywizji ciężkiej. Zawodnik ma w swoim palmares takie sukcesy jak Mistrzostwo Świata IBJJF No-Gi, trzy tytuły mistrzowskie Polaris, a także dwa srebrne medale ADCC.

Jones jest trenerem parteru Alexa Volkanovskiego, mistrza UFC w kategorii piórkowej. Volkanovski po raz drugi zmierzy się z Islamem Makhachevem na gali UFC 294 w Abu Dhabi.

To właśnie na temat Makhacheva wypowiedział się Jones w podcaście Submission Radio:

„To jak on walczy udowadnia, że Sambo nie istnieje. Straciliśmy kolejną sztukę walki. Większość sztuk walki upadła w 1993 roku jednak jakimś cudem kulejąc i wykrwawiając się sambo przetrwało, aż do 2023 roku. Także Volkanovski zabije sambo i nigdy więcej nie usłyszymy o tym rosyjskim tancerzu. Ostatnim razem pracowaliśmy naprawdę wiele nad obronami przed poddaniami. Oczywiście była to strata czasu bo szybko okazało się, że Islam nie zna żadnych poddań. Siedzi za plecami przez 20 minut i nic nie robi, nie ma z tego żadnego zagrożenia. Tym razem Volk z tego wyjdzie.”

Następnie Craig Jones po raz kolejny postanowił wbić szpilkę w Makhacheva i w bojowe sambo.

„Znamy takie pojęcia jak catch wrestling, słyszeliśmy też o sambo. Nigdy nie widzieliśmy by to się sprawdzało. Nawet jeśli Islam kogoś podda to robi to wykorzystując poddanie z jiu-jitsu. Jak kogoś sprowadza na matę to robi to w sposób znany nam z judo. Jak wchodzi w nogi to mamy przykład obalenia zapaśniczego. Dlatego powiedz mi gdzie jest to Sambo? To jest jeden wielki mit, sambo nie istnieje.”

Wszystkie wydarzenia organizowane przez UFC w tym najbliższą galę UFC 294: Makhachev vs. Volkanovski 2 możesz obstawić i oglądać na eFortuna.pl. Zarejestruj konto na stronie legalnego polskiego bukmachera i skorzystaj z aktualnej promocji trzech zakładów bez ryzyka skierowanej do nowych użytkowników. Oglądaj gale UFC za darmo tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments