Covington Muhamamd to rasista

Covington ruga Muhammada: „Ten gość jest rasistą. Pie*dolony obrzydliwiec!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 marca 2023

Colby Covington zauważył tweeta Belala Muhammada i postanowił skomentować go w trakcie dyskusji z Jamesem Lynchem. Trzeba przyznać, że w tym wypadku Muhammad sam sobie napytał biedy i powinien się dwa razy zastanowić nim skomentował wpis dziennikarza Aarona Bronstetera.

Jeden z użytkowników twittera wychwycił komentarz Belala Muhammada na temat tego dlaczego Covington otrzymał walkę o pas mistrzowski. Wpis później zniknął z twittera jednak jak wiadomo w sieci nic nie ginie.

Odpowiadając na post dziennikarza Aarona Bronstetera Muhammad napisał po prostu: „Jest biały”. Sugerując, że to kolor skóry był głównym czynnikiem, który zadecydował o przyznaniu title-shota „Chaosowi”.

Colby Covington szeroko skomentował ten wpis w trakcie rozmowy z Jamesem Lynchem. Oto co na ten temat powiedział Amerykanin.

„Ten facet jest rasistą. Powiedział, że jedynym powodem dlaczego otrzymałem walkę o pas jest to że jestem biały? Wyjaśnij mi jak to nie jest rasizm? To ohydne, naprawdę to pierdolony obrzydliwiec. Ja nigdy nie wykorzystałbym koloru skóry innej osoby do tego by określić jego osiągnięcia. Serio powinien zostać ukarany finansowo i wyrzucony z UFC. Naprawdę ja nigdy nie powiedziałbym czegoś tak głupiego, mnie nie interesuje jaki ktoś ma kolor skóry, patrzę po prostu na to jaką ktoś jest osobą, jak się zachowuje i czy ma dobre serce. Jego zachowanie jest obrzydliwe.”

Warto w tym momencie odwrócić sytuację i zastanowić się co wydarzyłoby się, gdyby to Covington wypowiedział się w ten sposób na temat koloru skóry czy religii innego zawodnika, zapewne skończyłoby się to ogromną nagonką ze strony branżowych mediów w USA, a także „eksplozją” na twitterze gdzie większość komentujących domagałaby się wyrzucenia zawodnika z UFC.

O rozwoju tej sytuacji będziemy was informować na bieżąco. Niezależnie jak potoczy się sprawa samych komentarzy i docinek chyba już w tej chwili możemy powiedzieć, że jeśli kiedykolwiek w przyszłości dojdzie do pojedynku Covingtona z Muhammadem to organizacja UFC nie będzie musiała nawet specjalnie promować tego wydarzenia, gdyż zawodnicy zrobią to za nią.

Zostaw ocenę
0
0