conor mcgregor reaguje na imigrację do irlandii po morderstwie

Conor McGregor reaguje na imigrację do Irlandii po brutalnym morderstwie – „To absurd że wpuściliśmy takich ludzi do kraju”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 listopada 2023

Conor McGregor na łamach mediów społecznościowych zareagował na wyrok w sprawie brutalnego morderstwa Ashling Murphy. Kobieta została zamordowana przez słowackiego imigranta Josefa Puskę, który żył w Irlandii na świadczeniach socjalnych.

Conor McGregor wypowiedział się na temat morderstwa 23-letniej Ashling Murphy. Młoda kobieta pasjonowała się muzyką i pracowała jako nauczycielka w liceum. Murphy została zamordowana w styczniu 2022 roku w Tullamore.

Irlandka została zamordowana przez Josefa Puskę, migranta który około 10 lat wcześniej przyjechał do Irlandii ze Słowacji. Mężczyzna nie pracował i utrzymywał się ze świadczeń socjalnych oferowanych przez irlandzki rząd. Puska został aresztowany w ubiegłym miesiącu i został skazany na dożywocie.

Conor McGregor zareagował emocjonalnie i zaatakował irlandzki rząd domagając się zmian. Były podwójny mistrz organizacji UFC napisał:

– Powiem to głośno. To absurd, że wpuściliśmy takich ludzi do kraju. Irlandia to nie 'drzwi obrotowe’, my nie jesteśmy nawet złączeni z innymi krajami. Mieszkamy na pięknej, oddzielnej wyspie stworzonej przez Boga.

– Oczekujemy na ogłoszenie nowego systemu imigracyjnego. I niech nie będzie on policzkiem dla wielu ciężko pracujących, szczerych i dobrych rodzin, które przyjeżdżają do naszego kraju i wnoszą wiele do naszej społeczności. Nowy system musi powstać tak by chronić nasz kraj i cały naród. Musimy usunąć zagrożenie, a zarazem z otwartymi ramionami witać pomocne dłonie.

W kolejnym z postów zamieszczonych na platformie X McGregor zaatakował polityka Micheála Martina, który wymówkowo odpowiadał na pytania zadane przez Ryana Caseya, chłopaka zamordowanej dziewczyny.

– Micheál, co już zrobiliście i co planujecie zrobić, aby taka sytuacja się nie powtórzyła? Od momentu, w którym obywatelka Irlandii została w biały dzień brutalnie zamordowana przez kryminalistę obcokrajowca – nie zrobiliście absolutnie nic. Wszystkie trzy rządzące partie nic nie zrobiły. Co was powstrzymuje? Nie odpowiedzieliście nawet na żadne pytania. Potrzebujemy stworzenia specjalnego oddziału, który będzie monitorował wszystkich przyjezdnych migrantów. Musimy szybko wyczyścić kraj z tych, którzy pojawili się tu pod fałszywym pretekstem oraz tych, którzy po przyjeździe złamali prawo. Przyszłość naszego kraju jest zagrożona i nie zamierzamy tego dłużej tolerować. Swobodne podróżowanie w Europie zawiodło, to nie powinno mieć już miejsca. Czas na wprowadzenie zmian albo wszyscy będziecie skończeni. Zegar tyka.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments