Conor McGregor pozwany przez byłego przyjaciela! Mowa o wielkich sumach!

S
0
Opublikowano: 23 listopada 2022

Jedna z największych przyjaźni w świecie MMA dobiegła końca. Conor McGregor otrzymał pozew od Artema Lobova. W grę wchodzą duże miliony!

Cała sprawa rozpoczęła się przed kilkoma miesiącami. Artem Lobov postanowił zakończyć sportową karierę w styczniu bieżącego roku, gdy stwierdził, że jest za słaby. Jakiś czas później ogłoszone zostało, że Rosjanin wyda swoją biografię.

„The Russian Hammer”, często przez kibiców nazywany ironicznie GOAT-em (najlepszym zawodnikiem wszechczasów), wypowiedział się na jej temat w wywiadzie dla stacji „Talk Sport”. Lobov przyznał bez ogródek, że jednym z najciekawszych fragmentów będzie historia z powstanie whiskey Conora McGregora, Proper No. Twelve.

To ja wpadłem na ten pomysł i podsunąłem go Conorowi – powiedział Artem datując rozmowy na drugą połowę 2016 roku, gdy „Notorious” pokonał Nate’a Diaza. – Powiedziałem, żeby posłuchał co wiem na temat whiskey, zanim zacznie inwestować w wódkę. Mówiłem mu o dominacji irlandzkiej whiskey i innych takich. Powiedział mi: „idź i sprawdź, co uda ci się zorganizować” i to zrobiłem.

[Kolega] skontaktował mnie z człowiekiem imieniem Niall, reprezentantem jednej z najlepszych sieci dystrybucji alkoholu w Irlandii. Spotkaliśmy się, a on hojnie podzielił się wiedzą. Objeździłem różne destylarnie, zrobiłem research i złożyłem świetny deal. Po tym udałem się do Conora i powiedziałem: „Wszystko gotowe. To będzie milionowy biznes, na serio.” Nie wiem, czy wziął moje słowa wtedy na poważnie. Przedstawiłem pomysł i ruszyliśmy. Jak widzicie, wszystko okazało się sukcesem. Cieszę się, że tak wyszło i że mogłem być tego częścią… Conor proponował mi za to milion dolarów, ale odmówiłem.

Tymczasem jak podaje „The Irish Independent” Artem Lobov udał się ze sprawą do Sądu Najwyższego. Uważa on, że był główną osobą, od której rozpoczęła się produkcja trunku i ma umowę, która gwarantuje mu 5% od kwoty, którą McGregor zarobił na sprzedaży Proper No. Twelve.

– Mój klient jest emerytowanym zawodowym fighterem, z tytułem magistra w dziedzinie finansów i rynków kapitałowych. Wystąpiliśmy do Sądu Najwyższego w celu wyegzekwowania porozumienia z panem McGregorem w sprawie marki whisky Proper No. Twelve – powiedział prawnik Rosjanina. – Mój klient był pierwotnym twórcą i współtwórcą koncepcji wprowadzenia na rynek irlandzkiej marki whisky kojarzonej z panem McGregorem. Ponieważ sprawy te są obecnie rozpatrywane przez sąd, nie będziemy udzielać dalszych komentarzy.

Karen J. Kesslet reprezentująca byłego podwójnego mistrza UFC wydała krótki komunikat:

– Proper No. Twelve została stworzona, rozwijana, markowana i promowana przez Conora McGregora.

Zostaw ocenę
0
0