chris weidman kontrowersyjna wygrana ufc video

Chris Weidman po wielu latach wygrał walkę! Kontrowersyjne zwycięstwo byłego mistrza UFC! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 marca 2024

Chris Weidman dopisał do rekordu kolejne zwycięstwo. Wygrana Amerykanina była jednak wielce kontrowersyjna i padła po błędzie sędziego, który nie zauważył faulu byłego mistrza UFC.

Chris Weidman miał w rekordzie długą przerwę jak chodzi o wygrane w octagonie UFC. Amerykanin ostatnie zwycięstwo zanotował w sierpniu 2020 roku i kilka tygodni przed galą w Atlantic City zapowiadał, że rozważał nawet zakończenie kariery z tego względu.

Weidman dopisał do rekordu wygraną po 3 latach i 7 miesiącach jednak było to niezwykle kontrowersyjne zwycięstwo. 39-letni były mistrz organizacji UFC dwukrotnie wsadził palec w oko rywala. Po drugim faulu Bruno Silva zamknął oczy i chciał obniżyć pozycję i przyłożyć ręce do twarzy.

W tym momencie Weidman trafił go lewym hakiem za ucho. Na powtórce wyraźnie jednak było widać, że Brazylijczyk po prostu został sfaulowany, a cios nie wszedł na tyle czysto by zwalić Silvę z nóg.

Kiedy ogłaszano wynik walki przekazano, że Weidman wygrał przez TKO jednak później komisja zweryfikowała sytuację. Ponieważ Chris wygrywał na kartach 20-18, a do faulu doszło w trzeciej rundzie wynik walki ostatecznie zmieniono na ’techniczną decyzję’.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments