Chael Sonnen o Janie Błachowiczu

Chael Sonnen zafascynowany Janem Błachowiczem: „Kiedy zaczyna opowiadać robi się ciekawie. Jest świetny w stójce i ta Polska Siła!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 maja 2023

Chael Sonnen na łamach swojego kanału na platformie youtube wypowiedział się na temat zestawienia Jan Błachowicz vs. Alex Pereira. Do pojedynku w kategorii półciężkiej dojdzie 29 lipca na gali UFC 291 w Salt Lake City.

Minął ciut ponad tydzień czasu od momentu, w którym ogłoszono walkę Jana Błachowicza z Alexem Pereirą. Dedykowany artykuł na temat tego zestawienia znajdziecie tutaj. Jan Błachowicz vs. Alex Pereira na UFC 291 w Salt Lake City!

Jeśli jesteście zainteresowani tym co Jan Błachowicz powiedział na temat walki oraz przygotowań do starcia z Brazylijczykiem to zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Jankiem. Jan Błachowicz vs. Alex Pereira eliminatorem do walki o pas kategorii do 93 kg!

Teraz na temat zestawienia dwóch byłych mistrzów wypowiedział się Chael Sonnen. Co ciekawego na ten temat powiedział Amerykanin?

„Jan Błachowicz vs. Alex Pereira. Ludzie czy jest lepsza walka do zestawienia? Dla każdego z nich sytuacja jest taka sama. Obaj są byłymi mistrzami, którzy chcą wrócić na tron. Stylistycznie co do Jana Błachowicza wiemy, że może iść w parter, ale on jest także świetny w stójce, nie wierzycie to spytajcie Luke’a Rockholda. Jan radzi sobie najlepiej wykorzystując swoją Polską Siłę i to może mieć wpływ na przebieg walki.”

Następnie Sonnen nawiązał do doskonałych umiejętności stójkowych Pereiry jednak podkreślił, że siła ciosu Błachowicza może mieć znaczenie.

„Nikt z nas nie będzie poddawał w wątpliwość tego, że jak chodzi o umiejętności czy doświadczenie w pojedynkach stójkowych mistrzem jest Alex Pereira, ale ta siła Błachowicza jest potężna. Siła ciosu Polaka nie tylko wyrównuje szanse, lecz także może przeważyć losy walki na jego stronę.”

Później Chael wspomniał, że w przeszłości wielokrotnie bywało tak, że aby walczyć o najwyższe laury należy wcześniej pokonywać doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości sięgali po trofea:

„Historia pokazuje, że jeśli chcesz zdobywać pasy mistrzowskie to musisz pokonywać mistrzów. Tak jest w tym wypadku obaj zmierzą się w eliminatorze do walki o pas i żeby otrzymać szansę walki o tytuł muszą pokonać kogoś kto zaznał smaku bycia mistrzem świata.”

Chael Sonnen: „Kiedy Jan zaczyna opowiadać robi się ciekawie”

„Gangster z Oregonu” najwyraźniej śledził w ostatnich miesiącach wypowiedzi Polaka. Sonnen przyznał, że w przeszłości nie był fanem osoby Błachowicza jednak z czasem się to zmieniło.

„W przeszłości miałem trudność z polubieniem Błachowicza, wydawał się mało interesującym zawodnikiem jednak kiedy zaczyna opowiadać to robi się ciekawie. Mam wrażenie, że jest bardzo fajnym gościem. Jest takie pytanie z kim chciałbyś się napić piwa, myślę że każdy z nas chciałby usiąść i porozmawiać przez godzinę czasu z Janem Błachowiczem. Za każdym razem kiedy słyszę o tym, że on coś robi, słyszę jakąś historię z jego życia to jestem tym zafascynowany.”

Na sam koniec zapaśnik podkreślił jak ważne znaczenie może mieć sam fakt, że Janek potrafi przenieść walkę do parteru.

„Błachowicz ma umiejętność skontrowania rywala, ma siłę, jeśli będzie miał problemy i będzie musiał walczyć o przetrwanie to potrafi także uzyskać obalenie. Nie mówię, że on to wykorzysta, ja tylko wymieniam co może zrobić, sam fakt że potrafi to zrobić. Bo to nie samo sprowadzenie jest kluczem do pokonania stójkowicza, a właśnie zagrożenie, że coś takiego może się stać. Obawa przed tym, że rywal pójdzie po sprowadzenie.”

Zostaw ocenę
6
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments